Złoto Pustyni - Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Azja 9 dni Wielkość Grupy: 8-12 osób

Terminy i ceny

Wybierz termin podróży!

Jeżeli interesuje cię ta wyprawa, skontaktuj się z nami.

Cena zawiera

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa- Dubaj- Warszawa (do kwoty 1800 zł)
 • 8 noclegów, zgodnie z programem – hotele 3*(pokoje 2-osobowe z łazienką i klimatyzacją)
 • opiekę polskiego przewodnika podczas wszystkich wycieczek zawartych w programie; cześć wypoczynkowa w Ras Al Khaimah odbywa się bez udziału przewodnika
 • wyżywienie w formie: 4 x śniadanie(Dubaj), obiadokolację w 4 dzień(Dubaj), dwie kolację(bufet na pustyni i podczas rejsu w Dubai Marina) oraz wyżywienie All Inclusive w hotelu w Ras Al Khaimah
 • bilety wstępu do wszystkich atrakcji zawartych w programie
 • pełen transport podczas wyprawy: klimatyzowany bus
 • ubezpieczenie KL – 50.000 Euro, KR – 6.000 Euro, NNW – 15.000 złotych, Bagażu – 1.000 złotych (możliwe indywidualne rozszerzenie)

Cena nie zawiera

 • wyżywienia nieobjętego w programie
 • wydatków własnych
 • zwyczajowych napiwków
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 600 USD

Opis podróży

        Kraj, na którego terytorium jeszcze kilkadziesiąt lat temu rozciągała się wielka pustynia z nielicznymi wioskami, jest dziś jednym z najbardziej kuszących celów dla podróżników z całego świata. Zjednoczone Emiraty Arabskie zachwycają, a bywa, że szokują rozmachem cechującym nowoczesną architekturę, zanurzoną w bogactwie i przepychu. Umiejętne połączenie nowoczesności z tradycją nie pozbawia tego kraju aury tajemniczości, która czyni go jeszcze bardziej intrygującym. Zjednoczone Emiraty Arabskie zostały zaprojektowane, by zostawić w nas niezatarte wrażenie skali i niezwykłości. Podczas naszej wyprawy zobaczymy ultra-nowoczesny Dubaj, będący synonimem rozwoju tego kraju w ostatnich latach, zwiedzimy stolicę administracyjną kraju Abu–Dhabi oraz emirat Sharjah, wprowadzający nas w historię tego obszaru. Na zakończenie czeka nas leniuchowanie na piaszczystych plażach Zatoki Arabskiej – w Ras Al Khaimah.

Program podróży

Dzień 1 - WYLOT DO DUBAJU

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i powitanie uczestników przez przedstawiciela Big Planet. Przekazanie szczegółowych informacji dotyczących lotu, odprawa i wylot do Dubaju. Przylot na miejsce, powitanie grupy przez pilota i transfer do hotelu. Nocleg w Dubaju.

Dzień 2 - DUBAJ

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Dubaju. Pierwszy dzień poświęcimy na poznanie nowoczesnej twarzy miasta, rozpoczynając od Burji Al Arab – słynnego budynku w kształcie żagla, zarazem jednego z najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Następnie skierujemy się do Mall of Emirates – wielkiego centrum handlowego z wkomponowanym wewnątrz sztucznym stokiem narciarskim - i udamy się do Burj Khalifa, najwyższego budynku na świecie. Po drodze zahaczymy o Atlantis The Palm, sztuczną wyspę w kształcie palmy, zbudowaną na wodach Zatoki Perskiej – symbol rozmachu realizowanych w ZEA projektów architektonicznych. Wjazd na 124 piętro Burj Khalifa, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok. Zobaczymy również pokaz znajdujących się pod wieżowcem wielobarwnych fontann. Wieczorem udamy się w rejs po Dubai Marina, połączony z kolacją na statku. Nocleg w Dubaju.

Dzień 3 - DUBAJ

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Dubaju. Dziś skierujemy nasze kroki w miejsca związane z tradycją i historią. Zaczniemy od Dubai Muzeum, w którym w obrazowy sposób przedstawione zostały historyczne etapy powstawania miasta. Następnie zobaczymy miejscowe stare miasto – Bastakiya, cofające nas w czasie i klimacie do historii sprzed powstania ZEA. Ze starego miasta przeprawimy się abrą – tradycyjną łodzią zbudowaną z drewna – na drugą stronę zatoki, gdzie znajduje się targ złota i egzotycznych przypraw. Tu jedyna w swoim rodzaju możliwość sprawdzenia swoich umiejętności targowania się :). Po południu wyruszymy na pustynne safari w okolice Dubaju, gdzie czeka nas fascynujący rajd samochodami 4x4. Na koniec dnia kolacja w formie bufetu na pustyni z pokazem tańca brzucha i tanura. Nocleg w Dubaju.

Dzień 4 - ABU DHABI

Po śniadaniu przejazd do stolicy kraju, Abu Dhabi. Wizytę w mieście rozpoczniemy od zwiedzenia – największego na świecie – Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda. Następnie spacer po Corniche Road – nadmorskim bulwarze z widokiem na wysokościowce i przystancek przy Emirates Palace, uważanym za najbardziej luksusowy hotel na świecie. Dalej wizyta w Heritage Village, w której zrekonstruowano historyczną wioskę oazową. Dzień zakończymy przystankiem na zdjęcie przy parku rozrywki Ferrari World. Powrót do Dubaju. Nocleg.

Dzień 5 - SHARJAH – RAS AL KHAIMAH

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Sharajh, w którym na każdym kroku napotykamy na ślady arabskiej historii i muzułmańskiej tradycji. Zwiedzanie zaczniemy od Niebieskiego Souku – przepięknego orientalnego budynku mieszczącego zarówno tradycyjne arabskie stragany, jak i współczesne sklepy. Możliwość zakupu najróżniejszych artykułów, od biżuterii po perskie dywany. Po muzeum Sharajh, które przybliży nam kulturę arabską i muzułmańską, wizyta na targu rybnym. Stamtąd udamy się do Ras Al Khaimah, największego kurortu wypoczynkowego w ZEA – miejsca naszego 3- dniowego wypoczynku. Nocleg.

Dzień 6 - RAS AL KHAIMAH

Plażowanie na Zatoką Arabską. Piasek, woda i leniuchowanie w ośrodku All Inclusive. Możliwość skorzystania z wielu atrakcji fakultatywnych.

Dzień 7 - RAS AL KHAIMAH

Relaks i wypoczynek na plaży.

Dzień 8 - RAS AL KHAIMAH

Relaks i wypoczynek na plaży.

Dzień 9 - RAS AL KHAIMAH - DUBAJ - WARSZAWA

Wykwaterowanie i przejazd do Dubaju. Pożegnanie grupy i przelot do Warszawy. Przylot w godzinach wieczornych (zależnie od połączenia lotniczego).

Ważne informacje

INFORMACJA

Kolejność zwiedzania w poszczególnych dniach może ulec zmianie.

WIZY

Bezpłatna wiza dla obywateli Polski jest wystawiana na lotnisku na okres 30 dni. Wjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbywa się na podstawie ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy).

POGODA

Nie jest zalecane odwiedzanie ZEA w okresie letnim (czerwiec-sierpień), gdy temperatury mogą dochodzić do 50 stopni. Przyjemniej robi się od października. Zimą temperatura powietrza wynosi około 20 stopni.

SZCZEPIENIA I CHOROBY

Nie ma obowiązku szczepień. Ze względu na odmienną florą bakteryjną, należy zachować podstawowe zasady higieny: myć owoce przed zjedzeniem i spożywać tylko butelkowaną wodę.

JĘZYK

Językiem urzędowym jest arabski.

STREFA CZASOWA

2 godziny później w stosunku do czasu polskiego (czas letni ). Zimą – 3 godziny później.

INTERNET/TELEFON

Dostęp do Internetu powszechny hotelach. Większość hoteli oferuje darmowe Wi-Fi.

WALUTA

Walutą obowiązująca w ZEA jest Dirham (1 zł – około 1 Dirhama). Na miejscu możliwość bezproblemowej wymiany euro i dolarów na lokalną walutę w kantorach.

RELIGIA

Dominującą religią w ZEA (~80 %) jest islam.

Procedura rezerwacji

Jeżeli jesteś zainteresowany daną wyprawą, wypełnij formularz rezerwacyjny widoczny w górnej części opisu oferty. Odezwiemy się do Ciebie w ciągu kilku godzin.
Jeżeli potwierdzisz chęć uczestnictwa w wyprawie, poprosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1000 zł, stanowiącej warunek rezerwacji (wymieniona kwota podlega zwrotowi w wypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku).
Po zebraniu minimalnej ilości uczestników - termin zostanie oficjalnie potwierdzony - podpisujemy umowę i przystępujemy do organizacji wyprawy. W tym momencie poprosimy Cię o wpłatę pierwszej raty obejmującej koszty: biletu lotniczego na miejsce wyprawy, noclegów oraz ewentualnych przelotów wewnętrznych (koszty w zależności od danej oferty – konkretne kwoty do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw)
W terminie do 45 dni przed wyjazdem zostaniesz poproszony o wpłatę drugiej raty, na którą składa się pozostała część kosztów wyprawy, obejmujących między innymi transport wewnętrzny, bilety wstępu do atrakcji turystycznych itp.
Około dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem otrzymasz od nas szczegółowy pakiet informacyjny dotyczący wyprawy.
Spotkanie grupy na lotnisku i wylot na wyprawę życia!

Informacja o biletach lotniczych

Jako organizator zajmujemy się rezerwacją biletu dla całej grupy. Cena każdego biletu została skalkulowana według średnich cen przewidzianych na przestrzeni całego roku (do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw). Jeżeli bilet będzie droższy, klient zostanie poproszony o stosowną dopłatę, jeżeli tańszy, zwracamy klientowi nadpłatę (zazwyczaj mamy do czynienia z tę drugą sytuacją – im wcześniejsza rezerwacja tym taniej). Korzystamy z usług najlepszych linii lotniczych i najbardziej komfortowych połączeń, oczywiście po uprzednim zaakceptowaniu przez grupę proponowanego połączenia.

Dlaczego my?

MAŁE GRUPY

Kameralne grupy - 6-12 uczestników naszych wypraw - pozwalają na nieskrępowane i komfortowe odkrywanie danych miejsc w przyjacielskiej atmosferze.

NIESZABLONOWE PROGRAMY

Przygotowane programy autorskie, uwzględniające każdy kierunek, dają gwarancję poznania danego miejsca od podszewki oraz zobaczenia zakątków znajdujących się poza turystycznym szlakiem, do których nie docierają inne biura.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Do każdego z naszych klientów podchodzimy w indywidualny sposób, uwzględniając jego potrzeby i zainteresowania, stawiając na elastyczność działań.

AUTENTYCZNOŚĆ

Stawiamy na odkrywanie danego miejsca w sposób możliwie prawdziwy. Wnikając w codzienne życie jego mieszkańców bądź podróżując niekiedy lokalnymi środkami transportu, nie zaliczamy po kolei kolejnych turystycznych wydmuszek. Nasze zwiedzanie odbywa się za każdym razem w sposób świadomy – z poszanowaniem lokalnej kultury i obyczajów.

DOŚWIADCZENI PILOCI

Każdy z naszych pilotów może się pochwalić ogromną wiedzą dotyczącą odwiedzanych przez nas miejsc, ich historii i kultury, oraz doświadczeniem w pilotowaniu grup turystycznych. Piloci naszych wypraw mieszkają na stałe w odwiedzanych przez nas krajach. Pilot opiekuję się grupą i jest do jej dyspozycji cały czas od odbioru z lotniska aż do zakończenia wyprawy.

LOKALNA KUCHNIA

Stołujemy się zawsze w lokalnych restauracjach, serwujących dania przygotowane według miejscowych tradycji kulinarnej i w miejscach uczęszczanych przez lokalsów, co gwarantuje jakość i autentyczność miejscowej kuchni.

PRZEJRZYSTE KOSZTY

Wszystkie podane przez nas ceny wypraw są kosztami całkowitymi, naszych klientów nie spotykają zatem nieprzyjemne niespodzianki w postaci ukrytych kosztów dodatkowych. Wszystkie informacje dotyczące naszych cen i zawartych świadczeń zostały opisane transparentnie w ofertach poszczególnych wypraw.

KOMFORT

Dbamy o to, by każda z naszych wypraw była maksymalnie komfortowa dla naszych klientów. Korzystamy z najwygodniejszych środków transportu, nie rezygnując z przygody jak, na przykład, w przypadku podróży nocnym pociągiem sypialnym czy miejskie rajdy tuk-tukami. Śpimy w sprawdzonych hotelach, a dbając o portfel naszych uczestników wybieramy najrozsądniejsze opcje.

BEZPIECZEŃSTWO I ZAUFANIE

Big Planet jest stworzony przez entuzjastów mających doświadczenie w podróżowaniu i organizacji wypraw, co gwarantuje profesjonalizm i satysfakcję naszych klientów. Nasze biuro podróży jest wpisane do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych, a także posiada gwarancję ubezpieczeniową na rzecz klientów firmy Signal Iduna.

Facebook
Konto na Instagramie