Tropem Jaguara - Meksyk, Gwatemala, Belize

Meksyk, Gwatemala, Belize, Ameryka Środkowa 20 dni Wielkość Grupy: 8-10 osób

Terminy i ceny

Wybierz termin podróży!

Jeżeli interesuje cię ta wyprawa, skontaktuj się z nami.

Cena zawiera

  • bilet lotniczy na trasie Warszawa - Mexico City- Cancun - Warszawa (do kwoty 3500 zł)
  • 18 noclegów, zgodnie z programem – schludne hotele klasy turystycznej (pokoje 2-osobowe z łazienką i klimatyzacją)
  • opiekę polskiego pilota podczas trwania całej wyprawy
  • bilety wstępu do wszystkich atrakcji zawartych w programie
  • całkowity transport podczas wyprawy: autobusy, promy, transport miejski
  • ubezpieczenie KL – 50.000 Euro, KR – 6.000 Euro, NNW – 15.000 złotych, Bagażu – 1.000 złotych (możliwe indywidualne rozszerzenie)

Cena nie zawiera

  • wyżywienia
  • napojów do posiłków i alkoholu do kolacji
  • wydatków własnych
  • zwyczajowych napiwków - około 30 USD

Opis podróży

       Podczas tej wyprawy odwiedzimy trzy państwa Ameryki Środkowej : Meksyk, Gwatemalę i Belize. Wędrówka przez najciekawsze zakątki południowego Meksyku pozwoli nam poznać zabytki starożytnej kultury Majów, leniwy klimat oraz wesołych mieszkańców tych terenów. W Gwatemali i Belize zobaczymy wyrastające z dżungli tradycyjne miasteczka, niezwykłość dziewiczych krajobrazów, aktywne wulkany i żyjące wśród dzikiej przyrody egzotyczne zwierzęta. Nie zabraknie czasu na wypoczynek w Zipolite, rajskich plażach Półwyspu Jukatan – w Tulum, a także na znajdującej się w Belize, otoczonej przez plaże Morza Karaibskiego, wyspie Caye Caulker.

Program podróży

Dzień 1 - WYLOT DO MEXICO CITY

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i powitanie uczestników wyprawy przez pilota Big Planet. Przekazanie szczegółowych informacji dotyczących lotu, odprawa i wylot do Mexico City. Wieczorny przylot i transfer do hotelu. W zależności od chęci i sił uczestników krótki spacer po centrum historycznym. Nocleg.

Dzień 2 - TEOTIHUACAN - MEXICO CITY

Po śniadaniu ruszymy do Teotihuacan - największego starożytnego miasta Meksyku, znanego z piramidy Słońca i piramidy Księżyca. Po zwiedzaniu powrót do Mexico City - odwiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej z Gudadelupe , w której to możemy podpatrzeć wzajemne przenikanie się aspektów wiary chrześcijańskiej oraz azteckich obrzędów religijnych. Po południu, opcjonalnie (zależnie od sił grupy po pierwszych dwóch intensywnych dniach), przejazd metrem do dzielnicy Xochimilko, gdzie będziemy mieli możliwość popływać łodzią po kanałach będących pozostałościami po dawnych, miejskich szlakach komunikacyjnych Azteków. Wieczorem wizyta na placu pełnym muzyków Mariachi oraz czas wolny na placu centralnym Zocalo. Nocleg.

Dzień 3 - MEXICO CITY

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy śniadaniem. Następnie czeka nas piesza wycieczka słynną Avenida de la Reforma - do Muzeum Antropologicznego - jednego z najlepszych na świecie. Następnie powrót metrem do hotelu. Czas wolny przeznaczony na regeneracje. Następnie wieczorny wyjazd do Zipolite

Dzień 4 - ZIPOLITE

Dzisiejszy dzień poświęcimy na aklimatyzacje w urokliwej miejscowości położonej na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Miasteczko słynie z klimatu hipisowskiego; dominuje muzyka, słońce i dobra zabawa. Zakwaterowanie w bambusowych domkach.

Dzień 5 - ZIPOLITE

Całodzienny relaks i leniuchowanie na plaży :)

Dzień 6 - ZIPOLITE

Kontynuujemy wypoczynek w Zipolite. Wieczorem wykwaterowanie i wyjazd do San Cristobal de la Casas.

Dzień 7 - SAN CRISTOBAL DE LA CASAS

Po porannym śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie San Cristobal de las Casas - miasta o wyjątkowej atmosferze założonego w 1532 roku przez Diego de Mazariegas. Zamieszkane jest ono głównie przez Indian i położone wysoko w górach. Zabytkowe kościoły, brukowane ulice oraz urokliwa starówka tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Warto także skorzystać z możliwości zakupu niepowtarzalnych wyrobów rzemieślniczych mieszkańców miasta i okolicznych wiosek na miejscowym targu. Dla chętnych możliwość wieczornego obejrzenia spektaklu Palenque Rojo - widowiskowe stroje majańskie oraz wyjątkowa atmosfera przedstawienia. Nocleg.

Dzień 8 - PALENQUE

Wczesne śniadanie i poranny wyjazd do Palenque. Leniwy dzień wolny na regeneracje sił przed dalszymi przygodami.

Dzień 9 - PALENQUE

Po śniadaniu wyjazd na ruiny Palenque - królestwa króla Pacala - znanego z unikalnej, nie spotykanej w innych miastach architektury majańskiej. Następnie przejazd i zwiedzanie zagubionych w lesie deszczowym ruin miast Yachilan i Bonampac, które to leżą w zakolu rzeki będącej granicą z Gwatemalą - Rio Usumacinta. Tego samego dnia złożymy jeszcze wizytę we wiosce Indian Lacandonów - zapoznamy się z warunkami życia w selwie. Nocleg spędzimy w bambusowych chatkach na terenie indiańskiej wioski.

Dzień 10 - FLORES(GWATEMALA)

Wczesnym rankiem wykwaterowanie i przeprawa do Gwatemali. Czeka nas około godzinny przejazd łodzią przez rzekę, odprawa graniczna w Gwatemali i przejazd do Flores - miasta położonego w północnej części Gwatemali nad jeziorem Peten Itza. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny relaks w mieście, kolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień 11 - TIKAL

Niezwłocznie po śniadaniu udamy się na zwiedzanie zagubionych w dżungli ruin miasta Tikal, prawdopodobnie dawnej stolicy Majów. Cały kompleks – absolutna perełka na trasie naszych wędrówek - został wpisany na listę UNESCO, a teren, wraz z otaczającą go dżunglą, stanowi park narodowy.. Znajduje się tu 16 świątyń i około 3 tysiące budynków. Miejsce to słynie szczególnie z ukrytych w gęstej dżungli stromych piramid, a jego centralnym punktem jest plac otoczony świątyniami i akropolem. Rozkwitająca bujna przyroda stwarza okazję do zobaczenia niezliczonych gatunków zwierząt zamieszkujących Tikal. Późnym popołudniem powrót do Flores. Kolacja i nocleg.

Dzień 12 - CAYE CAULKER(BELIZE)

Bardzo wczesnym rankiem (około godziny 4.00 – 5.00), wykwaterowanie i przejazd w kierunku granicy z Belize. Odprawa celna i przejazd do Belize City. Następnie przesiadka do łodzi i transfer do Caye Caulker – pięknej wysepki na Morzu Karaibskim. Po kolacji okazja do spróbowania miejscowego rumu i pogrążenia w radosnej atmosferze miejsca :). Nocleg.

Dzień 13 - CAYE CAULKER

Dzień poświęcimy na beztroskie leniuchowanie na plażach Morza Karaibskiego.

Dzień 14 - CAYE CAULKER

Dalszy wypoczynek na plaży.

Dzień 15 - CHETUMAL - PISTE(MEKSYK)

Po śniadaniu wyruszymy łodzią w kierunku Chetumal (wodna granica z Meksykiem). Po odprawie granicznej przesiadka do autobusu i przejazd do miejscowości Piste, położonej przy słynnych ruinach Chichen Itza. Zakwaterowanie, kolacja, czas wolny i nocleg.

Dzień 16 - CHICHEN ITZA - TULUM

Wczesnym rankiem, wyprzedzając tłumy turystów, udamy się piechotą do ruin Chichen Itza. Zwiedzanie kompleksu słynnych budowli Majów w Chichen Itza, między innymi Piramidy Kukulkana, Świątyni Tysiąca Kolumn, Obserwatorium, Świętej Studni, boiska do gry w pelotę. Po zakończeniu zwiedzania udamy się na pobliską cenotę (naturalne zapadlisko skalne w kształcie studni z krystalicznie czystą wodą ), przystosowaną i udostępnioną do kąpieli przez odwiedzających. Doskonała okazja, by odświeżyć się w chłodnej wodzie. Następnie czeka nas przejazd do Tulum – kurortu wypoczynkowego na Półwyspie Jukatan. Zakwaterowanie, kolacja i czas wolny. Nocleg.

Dzień 17 - TULUM

W dniu dzisiejszym na rajskich plażach Tulum rozpoczniemy zasłużoną część wypoczynkową wyprawy. Błogi wypoczynek i niezakłócony relaks z możliwością uczestniczenia w wielu atrakcjach fakultatywnych, które oferuję ten rozrywkowy kurort.

Dzień 18 - TULUM

Dalsze leniuchowanie w Tulum.

Dzień 19 - CANCUN – WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Cancun i wylot do Warszawy.

Dzień 20 - PRZYLOT DO WARSZAWY

W godzinach porannych (w zależności od połączenia lotniczego) przylot do Warszawy. Pożegnanie grupy i zakończenie wyprawy.

Ważne informacje

ELASTYCZNOŚĆ PROGRAMU

Ramy programu są elastyczne i może być on na miejscu modyfikowany zgodnie z wolą uczestników wyjazdu.

WIZY

Wizy będziemy wykupywać bezpośrednio na granicach. Wszelkie opłaty wizowe jak i inne dopłaty graniczne są wliczone w cenę wyprawy. Wjazd do wymienionych krajów odbywa się na podstawie ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy).

POGODA

Ze względu na zróżnicowanie geograficzne, pogoda w poszczególnych odwiedzanych przez nas regionach może się różnić. Temperatura utrzymuje się niezmiennie na przyjemnym poziomie 20-30 stopni. Z całą pewnością należy unikać pory deszczowej, która występuje, mniej więcej, od czerwca do października.

SZCZEPIENIA I CHOROBY

Zalecamy szczepienia na WZW typu A i B, dur brzusznym, wściekliznę i polio. Ze względu na odmienną florą bakteryjną, należy zachować podstawowe zasady higieny: myć owoce przed zjedzeniem i, w miarę możliwości, spożywać tylko butelkowaną wodę.

JĘZYK

Językiem urzędowym we wszystkich odwiedzanych krajach jest hiszpański.

STREFA CZASOWA

Gwatemala, Belize - 8 godzin wcześniej w stosunku do czasu polskiego (czas letni ) / 9 godzin w sezonie zimowym /, Meksyk – 7 godzin wcześniej w stosunku do czasu polskiego (czas letni ) / 8 godzin w sezonie zimowym /

WTYCZKI ELEKTRYCZNE

Wtyczki amerykańskie – potrzebna przejściówka.

INTERNET/TELEFON

Dostęp do internetu w licznych kafejkach internetowych i hotelach. Dość powszechne są również hotelowe sieci Wi-Fi.

PIENIĄDZE

Najlepszym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą dolarów amerykańskich i wymiana pieniędzy na miejscu na lokalne waluty.

Procedura rezerwacji

Jeżeli jesteś zainteresowany daną wyprawą, wypełnij formularz rezerwacyjny widoczny w górnej części opisu oferty. Odezwiemy się do Ciebie w ciągu kilku godzin.
Jeżeli potwierdzisz chęć uczestnictwa w wyprawie, poprosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1000 zł, stanowiącej warunek rezerwacji (wymieniona kwota podlega zwrotowi w wypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku).
Po zebraniu minimalnej ilości uczestników - termin zostanie oficjalnie potwierdzony - podpisujemy umowę i przystępujemy do organizacji wyprawy. W tym momencie poprosimy Cię o wpłatę pierwszej raty obejmującej koszty: biletu lotniczego na miejsce wyprawy, noclegów oraz ewentualnych przelotów wewnętrznych (koszty w zależności od danej oferty – konkretne kwoty do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw)
W terminie do 45 dni przed wyjazdem zostaniesz poproszony o wpłatę drugiej raty, na którą składa się pozostała część kosztów wyprawy, obejmujących między innymi transport wewnętrzny, bilety wstępu do atrakcji turystycznych itp.
Około dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem otrzymasz od nas szczegółowy pakiet informacyjny dotyczący wyprawy.
Spotkanie grupy na lotnisku i wylot na wyprawę życia!

Informacja o biletach lotniczych

Jako organizator zajmujemy się rezerwacją biletu dla całej grupy. Cena każdego biletu została skalkulowana według średnich cen przewidzianych na przestrzeni całego roku (do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw). Jeżeli bilet będzie droższy, klient zostanie poproszony o stosowną dopłatę, jeżeli tańszy, zwracamy klientowi nadpłatę (zazwyczaj mamy do czynienia z tę drugą sytuacją – im wcześniejsza rezerwacja tym taniej). Korzystamy z usług najlepszych linii lotniczych i najbardziej komfortowych połączeń, oczywiście po uprzednim zaakceptowaniu przez grupę proponowanego połączenia.

Dlaczego my?

MAŁE GRUPY

Kameralne grupy - 6-12 uczestników naszych wypraw - pozwalają na nieskrępowane i komfortowe odkrywanie danych miejsc w przyjacielskiej atmosferze.

NIESZABLONOWE PROGRAMY

Przygotowane programy autorskie, uwzględniające każdy kierunek, dają gwarancję poznania danego miejsca od podszewki oraz zobaczenia zakątków znajdujących się poza turystycznym szlakiem, do których nie docierają inne biura.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Do każdego z naszych klientów podchodzimy w indywidualny sposób, uwzględniając jego potrzeby i zainteresowania, stawiając na elastyczność działań.

AUTENTYCZNOŚĆ

Stawiamy na odkrywanie danego miejsca w sposób możliwie prawdziwy. Wnikając w codzienne życie jego mieszkańców bądź podróżując niekiedy lokalnymi środkami transportu, nie zaliczamy po kolei kolejnych turystycznych wydmuszek. Nasze zwiedzanie odbywa się za każdym razem w sposób świadomy – z poszanowaniem lokalnej kultury i obyczajów.

DOŚWIADCZENI PILOCI

Każdy z naszych pilotów może się pochwalić ogromną wiedzą dotyczącą odwiedzanych przez nas miejsc, ich historii i kultury, oraz doświadczeniem w pilotowaniu grup turystycznych. Piloci naszych wypraw mieszkają na stałe w odwiedzanych przez nas krajach. Pilot opiekuję się grupą i jest do jej dyspozycji cały czas od odbioru z lotniska aż do zakończenia wyprawy.

LOKALNA KUCHNIA

Stołujemy się zawsze w lokalnych restauracjach, serwujących dania przygotowane według miejscowych tradycji kulinarnej i w miejscach uczęszczanych przez lokalsów, co gwarantuje jakość i autentyczność miejscowej kuchni.

PRZEJRZYSTE KOSZTY

Wszystkie podane przez nas ceny wypraw są kosztami całkowitymi, naszych klientów nie spotykają zatem nieprzyjemne niespodzianki w postaci ukrytych kosztów dodatkowych. Wszystkie informacje dotyczące naszych cen i zawartych świadczeń zostały opisane transparentnie w ofertach poszczególnych wypraw.

KOMFORT

Dbamy o to, by każda z naszych wypraw była maksymalnie komfortowa dla naszych klientów. Korzystamy z najwygodniejszych środków transportu, nie rezygnując z przygody jak, na przykład, w przypadku podróży nocnym pociągiem sypialnym czy miejskie rajdy tuk-tukami. Śpimy w sprawdzonych hotelach, a dbając o portfel naszych uczestników wybieramy najrozsądniejsze opcje.

BEZPIECZEŃSTWO I ZAUFANIE

Big Planet jest stworzony przez entuzjastów mających doświadczenie w podróżowaniu i organizacji wypraw, co gwarantuje profesjonalizm i satysfakcję naszych klientów. Nasze biuro podróży jest wpisane do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych, a także posiada gwarancję ubezpieczeniową na rzecz klientów firmy Signal Iduna.

Facebook
Konto na Instagramie