Tajemnicze Indochiny - Laos, Wietnam

Laos, Wietnam, Azja 18 dni Wielkość Grupy: 8-12 osób

Terminy i ceny

Wybierz termin podróży!

Jeżeli interesuje cię ta wyprawa, skontaktuj się z nami.

Cena zawiera

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa- Vientian – Sajgon - Warszawa (do kwoty 2900 zł)
 • 13 noclegów, zgodnie z programem – hotele klasy turystycznej(pokoje 2-osobowe z łazienką i klimatyzacją) i 2 noclegi w autobusach sypialnych
 • opiekę polskiego pilota podczas trwania całej wyprawy
 • wyżywienie w formie 9 śniadań (Wietnam)
 • bilety wstępu do wszystkich atrakcji zawartych w programie
 • całkowity transport podczas wyprawy: klimatyzowane busy, transport miejski, taxi
 • przeloty: Luang Prabang – Hanoi, Hanoi – Danang, Danang - Sajgon
 • ubezpieczenie KL – 50.000 Euro, KR – 6.000 Euro, NNW – 15.000 złotych, Bagażu – 1.000 złotych (możliwe indywidualne rozszerzenie)
 • wizy do Laosu i Wietnamu(wraz z promesą)

Cena nie zawiera

 • wyżywienia nieobjętego w programie(około 15 USD/dzień)
 • wydatków własnych
 • zwyczajowych napiwków(około 20 USD)
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 200 USD

Opis podróży

          Region Indochin był zawsze jednym z tych miejsc, które najbardziej pobudzały wyobraźnię podróżników. Do dziś tajemniczy i intrygujący klimat ukrytych w dżungli miast, rajskich plaż, spowitych mgłą gór i pozostałości po epoce kolonialnej, pozwala nam – zwłaszcza z perspektywy Europejczyka – przenieść się w magiczny i nie w pełni jeszcze odkryty świat. Nasza wyprawa poprowadzi przez dwa kraje: Laos i Wietnam. Będziemy mieli okazję zobaczyć między innymi tętniące życiem Hanoi i Sajgon, jak również zgłębić miejscową kulturę w Vientiane czy Luang Prabang. Nasz autorski program poświęcony jest też w istotnej mierze odkrywaniu naturalnych skarbów Indochin; przed nami wizyta w słynnej Zatoce Ha Long, tarasach ryżowych w Sapa oraz trekking w Vang Vieng. Smaku naszej wyprawie doda oczywiście degustacja specjałów lokalnej kuchni. To, i o wiele więcej, stanowi gwarancję, iż nasza wyprawa zadowoli nawet najbardziej wybrednych obieżyświatów. Autorem programu i pilotem wyprawy jest Marcin Dębski.

Program podróży

Dzień 1 - WYLOT DO VIENTIAN

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i powitanie uczestników wyprawy przez przedstawiciela Big Planet. Przekazanie szczegółowych informacji dotyczących lotu, odprawa i wylot do Vientian.

Dzień 2 - VIENTIAN

Przylot do stolicy Laosu - Vientian i transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu krótka przerwa na regeneracje po locie, następnie spacer promenadą nad Mekongiem i powitalna kolacja w jednej ze stołecznych restauracji. Nocleg w Vientian.

Dzień 3 - VIENTIAN – VANG VIENG

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie głównych atrakcji stolicy, zaczynając od świątyni Wat Si Saket w której przechowywane są tysiące statuetek Buddy. Następnie przejdziemy do pobliskiej świątyni Haw Phra Kaew, obecnie przekształconej w muzeum. Po obiedzie udamy się do Parku Buddy, w którym współczesny artysta podjął próbę artystycznego połączenia kosmologii hinduskej z buddyzmem, dając temu wyraz w postaci intrygujących rzeźb. Po południu przejazd do Vang Vieng. Nocleg w Vang Vieng.

Dzień 4 - VANG VIENG

Z samego rana wyruszymy na trekking do Sekretnej Doliny, po drodze odwiedzając jedną z wiosek zamieszkiwaną przez mniejszość etniczną Khmu. Pod koniec dnia zwiedzimy wodną jaskinię. Nocleg w Vang Vieng.

Dzień 5 - VANG VIENG

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę rowerową do Błękitnej Laguny, mijając po drodze liczne, otoczone górami, poletka ryżowe. Przy lagunie czas wolny na kąpiele, chętni będą mogli podjąć próbę dotarcia do ukrytej na znacznej wysokości olbrzymiej jaskini Tham Phu Kham. Nocleg w Van Vieng.

Dzień 6 - LUANG PRABANG

Po śniadaniu i wykwaterowaniu, górskimi serpentynami udamy się klimatyzowanymi vanami do dawnej stolicy Laosu. Zwiedzimy jej najpiękniejsze zabytki: świątynię Wat Xieng Thong i Wat Mai. Wieczorem, w nocnej scenerii marketów rozłożonych na głównej ulicy w centrum Luang Prabang, będziemy mogli skosztować grillowanych ryb i innych laotańskich potraw serwowanych w przyjaznej atmosferze ulicznego targowiska. Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 7 - LUANG PRABANG

Poranna wycieczka do wodospadów Kuang Si, jednych z najpiękniejszych w Laosie Spędzimy tu czas do południa, zażywając kąpieli i napawając się niezapomnianymi widokami turkusowej wody w otoczeniu dziewiczej dżungli. Po drodze odwiedzimy również schronisko dla czarnych niedźwiedzi. Po powrocie z wodospadów wizyta w Pałacu Królewskim w którym znajduje się wystawa muzealna, a wieczorem wejście na wzgórze Phu Si, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 8 - LUANG PRABANG – HANOI

Tuż po wschodzie słońca chętni będą mogli uczestniczyć w pochodzie mnichów. To ceremonia zbierania darów, w trakcie której mnisi poruszają się w długim szeregu wśród świątyń i odrestaurowanych kolonialnych budynków starej części Luang Prabang. Przedpołudnie do zagospodarowania we własnym zakresie, następnie wieczorny przelot do Hanoi - stolicy Wietnamu. Nocleg.

Dzień 9 - ZATOKA HA LONG

Po śniadaniu rozpoczniemy jednodniową wycieczkę nad zatokę Ha Long. Podczas rejsu po zatoce przepłyniemy obok wioski rybackiej, zobaczymy jaskinię Thien Cung oraz formacje skalne wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będzie również możliwość popływania bambusową tratwą lub wiosłową łódką po wodach zatoki. Na statku zjemy typowy wietnamski obiad złożony, między innymi, z owoców morza. Po wycieczce na zatokę zakwaterujemy się w hotelu w mieście Halong i tam poczekamy na nocny autobus do górskiej miejscowości Sapa.

Dzień 10 - SAPA

Nad ranem dotrzemy do Sapa. Po zakwaterowaniu pojedziemy podziwiać malownicze wodospady miłości. Przejście do wodospadów przygotowanymi ścieżkami. Następnie udamy się do ogrodów skalnych w Sapa, przy okazji poznając uroki tego górskiego miasta. Nocleg w Sapa.

Dzień 11 - SAPA

Trekking w scenerii tarasowych poletek ryżowych. Przyjrzymy się bawołom zażywającym błotnych kąpieli i ludziom uprawiającym ryż. Na trasie zjemy posiłek przygotowany przez lokalnego przewodnika. Po powrocie czas na prysznic i odpoczynek, a następnie przejazd nocnym autobusem do Hanoi.

Dzień 12 - HANOI

Dziś zwiedzimy główne atrakcje stolicy. Uliczkami starego Hanoi dotrzemy do katedry św. Józefa, a stamtąd na plac Ba Dinh, gdzie znajduje się mauzoleum Ho Chi Minha. Kolejnym punktem dnia będzie Świątynia Literatury, w której dawniej nauczano przyszłych urzędników. Nocleg w hotelu w Hanoi.

Dzień 13 - HOA LU

Dziś czeka nas wycieczka do Hoa Lu, gdzie, pośród pięknych formacji skalnych, będziemy pływać łodziami. To miejsce, wciąż omijane przez tłumy zagranicznych turystów, oferuje niesamowite wrażenia estetyczne. Nocleg w hotelu w Hanoi.

Dzień 14 - DANANG - HOI AN

Poranny przelot do Danang i transfer do zabytkowego Hoi An. Po zakwaterowaniu zwiedzimy japoński most, dom kupiecki, fabrykę jedwabiu i pomnik Kazimierza Kwiatkowskiego, polskiego architekta, który przyczynił się do uratowania zabytkowego miasta przez wyburzeniem. Wieczorem kolacja w jednej z uroczych restauracji nad rzeką. Nocleg w Hoi An.

Dzień 15 - HOI AN - PLAŻOWANIE

Przejazd na pobliską plażę. Ten dzień w całości przeznaczymy na zasłużony relaks i plażowanie. Nocleg w hotelu w Hoi An.

Dzień 16 - SAJGON

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Sajgonu. Po zakwaterowaniu zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Muzeum Pozostałości Wojennych oraz pobliskiej katedry Notre Dame. Zobaczymy Urząd Pocztowy Nr 1, a następnie pospacerujemy najbardziej reprezentacyjną ulicą Sajgonu – Dong Koi. Po drodze zobaczymy hotel Continental, Hotel Caravel, Operę Miejską oraz Pałac Komitetu Ludowego. Wieczorem kolacja w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w Sajgonie.

Dzień 17 - SAJGON – WYLOT DO POLSKI

Rano czas wolny na ostatnie zakupy lub, w zależności od godzin wylotu, wizytę w China Town. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 18 - PRZYLOT DO WARSZAWY

Przylot do Warszawy w godzinach porannych(w zależności od połączenia lotniczego).

Ważne informacje

WIZY

- Laos: Wymagana wiza, którą można uzyskać na lotnisku przy wjeździe – cena 35$(zawarta w cenę wyprawy) - Wietnam: Wymagana wiza. Można ją uzyskać na lotnisku przy wjeździe, na podstawie uprzednio otrzymanej w kraju promesy wizowej. Koszt promesy wynosi 150 zł, a wizy(na lotnisku) – 30$- cena wizy jak i promesy są zawarte w cenę wyprawy - pomagamy w całym procesie uzyskania promesy. W przypadkach obu krajów wymagany jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy.

POGODA

Ze względu na zróżnicowanie geograficzne Laosu i Wietnamu, pogoda w poszczególnych regionach może się różnić. Przez przeważającą część roku klimat sprzyja podróżowaniu. Temperatura nie spada zimą poniżej 15 stopni, a maksymalnie sięga do 35 stopni w sezonie letnim. Wietnam cechuje się dużą ilością opadów – najmniej dni deszczowych przypada na okres od listopada do marca.

SZCZEPIENIA I CHOROBY

Nie ma obowiązku szczepień. Mimo to profilaktycznie zalecane są: przeciwtężcowy i WZW typu A i B. Ze względu na odmienną florą bakteryjną należy zachować podstawowe zasady higieny: myć owoce przed zjedzeniem i, w miarę możliwości, spożywać tylko butelkowaną wodę.

JĘZYK

Językiem urzędowym w Laosie jest laotański. W Wietnamie obowiązuje język wietnamski.

STREFA CZASOWA

W Wietnamie i Laosie: 5 godzin później w stosunku do czasu polskiego (czas letni).

WTYCZKI ELEKTRYCZNE

Takie jak w USA – potrzebna przejściówka.

INTERNET/TELEFON

Dostęp do internetu w licznych kafejkach internetowych i hotelach. Dość powszechne są również hotelowe sieci Wi-Fi.

WALUTA

Walutą obowiązująca w Laosie jest Kip (1 zł – około 2060 Kipów). W Wietnamie obowiązującą walutą jest Dong (1 zł – około 5690 Dongów). Na miejscu możliwość bezproblemowej wymiany euro i dolarów na lokalną walutę.

Procedura rezerwacji

Jeżeli jesteś zainteresowany daną wyprawą, wypełnij formularz rezerwacyjny widoczny w górnej części opisu oferty. Odezwiemy się do Ciebie w ciągu kilku godzin.
Jeżeli potwierdzisz chęć uczestnictwa w wyprawie, poprosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1000 zł, stanowiącej warunek rezerwacji (wymieniona kwota podlega zwrotowi w wypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku).
Po zebraniu minimalnej ilości uczestników - termin zostanie oficjalnie potwierdzony - podpisujemy umowę i przystępujemy do organizacji wyprawy. W tym momencie poprosimy Cię o wpłatę pierwszej raty obejmującej koszty: biletu lotniczego na miejsce wyprawy, noclegów oraz ewentualnych przelotów wewnętrznych (koszty w zależności od danej oferty – konkretne kwoty do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw)
W terminie do 45 dni przed wyjazdem zostaniesz poproszony o wpłatę drugiej raty, na którą składa się pozostała część kosztów wyprawy, obejmujących między innymi transport wewnętrzny, bilety wstępu do atrakcji turystycznych itp.
Około dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem otrzymasz od nas szczegółowy pakiet informacyjny dotyczący wyprawy.
Spotkanie grupy na lotnisku i wylot na wyprawę życia!

Informacja o biletach lotniczych

Jako organizator zajmujemy się rezerwacją biletu dla całej grupy. Cena każdego biletu została skalkulowana według średnich cen przewidzianych na przestrzeni całego roku (do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw). Jeżeli bilet będzie droższy, klient zostanie poproszony o stosowną dopłatę, jeżeli tańszy, zwracamy klientowi nadpłatę (zazwyczaj mamy do czynienia z tę drugą sytuacją – im wcześniejsza rezerwacja tym taniej). Korzystamy z usług najlepszych linii lotniczych i najbardziej komfortowych połączeń, oczywiście po uprzednim zaakceptowaniu przez grupę proponowanego połączenia.

Dlaczego my?

MAŁE GRUPY

Kameralne grupy - 6-12 uczestników naszych wypraw - pozwalają na nieskrępowane i komfortowe odkrywanie danych miejsc w przyjacielskiej atmosferze.

NIESZABLONOWE PROGRAMY

Przygotowane programy autorskie, uwzględniające każdy kierunek, dają gwarancję poznania danego miejsca od podszewki oraz zobaczenia zakątków znajdujących się poza turystycznym szlakiem, do których nie docierają inne biura.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Do każdego z naszych klientów podchodzimy w indywidualny sposób, uwzględniając jego potrzeby i zainteresowania, stawiając na elastyczność działań.

AUTENTYCZNOŚĆ

Stawiamy na odkrywanie danego miejsca w sposób możliwie prawdziwy. Wnikając w codzienne życie jego mieszkańców bądź podróżując niekiedy lokalnymi środkami transportu, nie zaliczamy po kolei kolejnych turystycznych wydmuszek. Nasze zwiedzanie odbywa się za każdym razem w sposób świadomy – z poszanowaniem lokalnej kultury i obyczajów.

DOŚWIADCZENI PILOCI

Każdy z naszych pilotów może się pochwalić ogromną wiedzą dotyczącą odwiedzanych przez nas miejsc, ich historii i kultury, oraz doświadczeniem w pilotowaniu grup turystycznych. Piloci naszych wypraw mieszkają na stałe w odwiedzanych przez nas krajach. Pilot opiekuję się grupą i jest do jej dyspozycji cały czas od odbioru z lotniska aż do zakończenia wyprawy.

LOKALNA KUCHNIA

Stołujemy się zawsze w lokalnych restauracjach, serwujących dania przygotowane według miejscowych tradycji kulinarnej i w miejscach uczęszczanych przez lokalsów, co gwarantuje jakość i autentyczność miejscowej kuchni.

PRZEJRZYSTE KOSZTY

Wszystkie podane przez nas ceny wypraw są kosztami całkowitymi, naszych klientów nie spotykają zatem nieprzyjemne niespodzianki w postaci ukrytych kosztów dodatkowych. Wszystkie informacje dotyczące naszych cen i zawartych świadczeń zostały opisane transparentnie w ofertach poszczególnych wypraw.

KOMFORT

Dbamy o to, by każda z naszych wypraw była maksymalnie komfortowa dla naszych klientów. Korzystamy z najwygodniejszych środków transportu, nie rezygnując z przygody jak, na przykład, w przypadku podróży nocnym pociągiem sypialnym czy miejskie rajdy tuk-tukami. Śpimy w sprawdzonych hotelach, a dbając o portfel naszych uczestników wybieramy najrozsądniejsze opcje.

BEZPIECZEŃSTWO I ZAUFANIE

Big Planet jest stworzony przez entuzjastów mających doświadczenie w podróżowaniu i organizacji wypraw, co gwarantuje profesjonalizm i satysfakcję naszych klientów. Nasze biuro podróży jest wpisane do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych, a także posiada gwarancję ubezpieczeniową na rzecz klientów firmy Signal Iduna.

Facebook
Konto na Instagramie