Tajemnice Inków - Peru, Boliwia

Peru, Boliwia, Ameryka Płd. 15 dni Wielkość Grupy: 8-15 osób

Terminy i ceny

Wybierz termin podróży!

Jeżeli interesuje cię ta wyprawa, skontaktuj się z nami.

Cena zawiera

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa- Lima- Warszawa (do kwoty 4000 zł)
 • 13 noclegów, zgodnie z programem – hotele 3 i 4*(pokoje 2-osobowe z łazienką i klimatyzacją)
 • opiekę polskiego pilota podczas trwania całej wyprawy
 • wyżywienie w formie śniadań i kolacji
 • bilety wstępu do wszystkich atrakcji zawartych w programie
 • całkowity transport podczas wyprawy: klimatyzowane auta i busy
 • przelot lokalny na trasie Cuzco - Lima
 • ubezpieczenie KL – 50.000 Euro, KR – 6.000 Euro, NNW – 15.000 złotych, Bagażu – 1.000 złotych (możliwe indywidualne rozszerzenie)

Cena nie zawiera

 • napoi do kolacji
 • wydatków własnych
 • zwyczajowych napiwków (40 USD)
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 650 USD

Opis podróży

              Machu Picchu – 7 Cud Świata, Colca – najgłębszy kanion na świecie, Titicaca – najwyżej położone jezioro na świecie, płaskowyż Nazca – jedno z najbardziej suchych miejsc na świecie, La Paz – najwyżej położona stolica, czy Cusco – dawna stolica Imperium Inków. Brzmi interesująco? To tylko niewielka część tego, co zobaczymy podczas naszej wyprawy przez Peru i Boliwię. Czeka na nas sporo niezapomnianych przygód i podróży wśród fascynujących krajobrazów i zabytków. Jednym słowem, Ameryka Południowa w swoim najlepszym wydaniu.

Program podróży

Dzień 1 - WYLOT DO LIMY

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i powitanie uczestników wyprawy przez przedstawiciela Big Planet. Przekazanie szczegółowych informacji dotyczących lotu, odprawa i wylot do Limy. Wieczorem przylot do stolicy Peru. Przywitanie grupy przez pilota, transfer do hotelu. Kolacja i nocleg w Limie.

Dzień 2 - LIMA

Dzień rozpoczniemy śniadaniem, po nim wyruszymy na zwiedzanie kolonialnego centrum Limy: Starówki, Placu Broni, katedry, klasztoru i kościoła św. Dominika i budynku Poczty Głównej. Po południu przejazd do Muzeum Złota, a w nim bogata kolekcja eksponatów pochodzących z czasów prekolumbijskich. Kolacja i nocleg w Limie.

Dzień 3 - WYSPY BALLESTAS – NAZCA

Wczesnym rankiem przejazd do Paracas. Śniadanie. Wyprawa łodzią na Wyspy Ballestas, które wprawiają w podziw widokiem leżących na skałach pingwinów Humboldta, fok, lwów morskich i dzikiego ptactwa. Przejazd do oazy Huacachina, krótki postój i dalsza podróż do Nazca. Przelot nad liniami Nazca: gigantycznymi wzorami geometrycznymi i wyrytymi na płaskowyżu rysunkami. Kolacja i nocleg w Nazca.

Dzień 4 - AREQUIPA

Po śniadaniu przejazd malowniczą drogą, przez pustynne i górskie obszary do Arequipy. Po drodze okazja, aby obejrzeć widoczne z platformy widokowej tajemnicze figury geometryczne, później postój w porcie inkaskim z możliwością krótkiej kąpieli. Kolacja i nocleg w Arequipa.

Dzień 5 - AREQUIPA - CHIVAY

Po śniadaniu wyruszymy na spacer po położonym między wulkanami „białym mieście” Arequipa. Zwiedzanie Placu Broni, przedziwnej katedry, wspaniałych malowideł w kościele jezuitów, Muzeum Sanktuariów Andyjskich ze słynną mumią Juanity oraz olbrzymiego, będącego miastem w mieście, klasztoru św. Katarzyny. Przejazd do hotelu w pobliżu leżącego w Andach miasteczka Chivay. Kolacja i nocleg.

Dzień 6 - KANION COLCA - PUNO

Wczesnym rankiem po śniadaniu przejazd przez andyjskie wsie do, najgłębszego na świecie, Kanionu Colca. Dotrzemy do miejsca zwanego Krzyżem Kondora, by wraz z wielojęzycznymi grupami turystów oczekiwać pojawienia się kondorów, zwanych królami And. Powrót do Chivay i odpoczynek w gorących źródłach. Przejazd do Puno w okolicach wulkanu Mismi, skąd bierze początek Amazonka. Po drodze okazja do podglądania wikunii i alpak, pasących się na terenie Parku Narodowego Salina. Kolacja i nocleg w Puno.

Dzień 7 - PUNO - COPACABANA(BOLIWIA)

Po śniadaniu zwiedzenie katedry i Placu Centralnego. Wypłyniemy na wody położonego najwyżej na świecie żeglownego jeziora Titicaca. Wizyta na wykonanych z trzciny pływających wyspach Uros, na których toczy się życie Indian posługujących się językiem ajmara, będzie okazją do przyjrzenia się ich codziennym zwyczajom. Po przekroczeniu granicy z Boliwią, udamy się do miejscowości Copacabana. Wizyta w sanktuarium Matki Bożej Gromnicznej. Kolacja i nocleg.

Dzień 8 - JEZIORO TITITACA - LA PAZ

Po śniadaniu wrócimy nad jezioro Tititaca, by przeprawić się na Wyspę Słońca. Spacery po niej przybliżą nam wyspę pełną uroków i zaskakujących krajobrazów. Po zakończeniu zwiedzania pozostałości inkaskich budowli, przejazd do La Paz - stolicy Boliwii. Kolacja i nocleg.

Dzień 9 - LA PAZ - PUNO

Po śniadaniu zwiedzanie La Paz – najwyżej położonej stolicy świata Plaza Murill, katedrą, kościołem Franciszkanów i targiem czarownic, oferującym zarówno różnorodność miejscowych pamiątek jak i przedziwnych substancji oraz mikstur zalecanych przez miejscowych szamanów. Przejazd do urzekającej krajobrazem Doliny Księżycowej. W drodze do Peru zwiedzimy Tiahuanaco, jedno z najstarszych miast ery prekolumbijskiej, ze słynną Bramą Słońca. Przekroczenie granicy i przejazd do Puno. Kolacja i nocleg.

Dzień 10 - PUNO - CUZCO

Śniadanie. Zwiedzanie pobliskich wież grobowych w Sillustani. Dalszy przejazd w kierunku Cuzco. Po drodze postój w miejscowości Raqchi, gdzie znajduje się Świątynia Boga Wiracocha. Kolacja i nocleg w Cuzco.

Dzień 11 - CUZCO

Zwiedzanie dawnej stolicy imperium Inków – Cuzco rozpoczniemy od spaceru po kolonialnym centrum: katedra, Plac Broni, Coricancha (Świątynia Słońca). Zobaczymy leżące w pobliżu Cuzco ruiny Quenco, Tambo Machay, Puka Pucara i twierdzy Sacsayhuaman. Pod koniec dnia weźmiemy udział w folklorystycznym wieczorze połączonym z kolacją. Nocleg .

Dzień 12 - URUBAMBA - PISAC

Od rana zwiedzanie Urubamba, zwanej Świętą Doliną Inków. Zwiedzanie położonych na zboczu ruin miasta Pisac. Wizyta na indiańskim targu w Pisac. Czas wolny na zakup pamiątek. Zwiedzanie ruin w Ollantaytambo oraz indiańskiego kościoła w Chincheros. Kolacja i nocleg w Cuzco.

Dzień 13 - MACHU PICCHU

Wczesnym rankiem, po śniadaniu przejazd koleją Backpacker do jednego z najbardziej magicznych miejsc na świecie – ruin zaginionego miasta Inków Machu Picchu: zwiedzanie strefy archeologicznej. Powrót pociągiem do Cusco.

Dzień 14 - LIMA - WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Limy. Po przylocie okazja do zakupu ostatnich pamiątek. Transfer na lotnisko i odlot do kraju.

Dzień 15 - PRZYLOT DO POLSKI

Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych (w zależności od połączenia lotniczego).

Ważne informacje

WIZA

W Peru jak i w Boliwii nie jest wymagana wiza dla obywateli polskich. Wjazd do obu krajów odbywa się na podstawie ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy).

POGODA

Ze względu na zróżnicowanie geograficzne, pogoda w poszczególnych regionach Peru i Boliwii może się różnić. Z całą pewnością należy unikać pory deszczowej, która występuje, mniej więcej, od stycznia do marca.

SZCZEPIENIA I CHOROBY

Nie ma obowiązku szczepień. Ze względu na odmienną florą bakteryjną, należy zachować podstawowe zasady higieny: myć owoce przed zjedzeniem i, w miarę możliwości, spożywać tylko butelkowanej wody.

JĘZYK

Językiem urzędowym w Peru jak i Boliwii jest hiszpański.

STREFA CZASOWA

Peru - 7 godzin wcześniej w stosunku do czasu polskiego (czas letni ) / 8 godzin w sezonie zimowym /, Boliwia – 6 godzin wcześniej w stosunku do czasu polskiego (czas letni ) / 8 godzin w sezonie zimowym /

WTYCZKI ELEKTRYCZNE

Takie jak w Polsce.

INTERNET/TELEFON

Dostęp do internetu w licznych kafejkach internetowych i hotelach. Dość powszechne są również hotelowe sieci Wi-Fi.

WALUTA

Walutą obowiązująca w Peru jest sol (1 zł – około 0,85 sola). W Boliwii obowiązuje boliviano (1 zł – około 1.80 boliviano) Na miejscu możliwość bezproblemowej wymiany euro i dolarów na lokalną walutę.

Procedura rezerwacji

Jeżeli jesteś zainteresowany daną wyprawą, wypełnij formularz rezerwacyjny widoczny w górnej części opisu oferty. Odezwiemy się do Ciebie w ciągu kilku godzin.
Jeżeli potwierdzisz chęć uczestnictwa w wyprawie, poprosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1000 zł, stanowiącej warunek rezerwacji (wymieniona kwota podlega zwrotowi w wypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku).
Po zebraniu minimalnej ilości uczestników - termin zostanie oficjalnie potwierdzony - podpisujemy umowę i przystępujemy do organizacji wyprawy. W tym momencie poprosimy Cię o wpłatę pierwszej raty obejmującej koszty: biletu lotniczego na miejsce wyprawy, noclegów oraz ewentualnych przelotów wewnętrznych (koszty w zależności od danej oferty – konkretne kwoty do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw)
W terminie do 45 dni przed wyjazdem zostaniesz poproszony o wpłatę drugiej raty, na którą składa się pozostała część kosztów wyprawy, obejmujących między innymi transport wewnętrzny, bilety wstępu do atrakcji turystycznych itp.
Około dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem otrzymasz od nas szczegółowy pakiet informacyjny dotyczący wyprawy.
Spotkanie grupy na lotnisku i wylot na wyprawę życia!

Informacja o biletach lotniczych

Jako organizator zajmujemy się rezerwacją biletu dla całej grupy. Cena każdego biletu została skalkulowana według średnich cen przewidzianych na przestrzeni całego roku (do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw). Jeżeli bilet będzie droższy, klient zostanie poproszony o stosowną dopłatę, jeżeli tańszy, zwracamy klientowi nadpłatę (zazwyczaj mamy do czynienia z tę drugą sytuacją – im wcześniejsza rezerwacja tym taniej). Korzystamy z usług najlepszych linii lotniczych i najbardziej komfortowych połączeń, oczywiście po uprzednim zaakceptowaniu przez grupę proponowanego połączenia.

Dlaczego my?

MAŁE GRUPY

Kameralne grupy - 6-12 uczestników naszych wypraw - pozwalają na nieskrępowane i komfortowe odkrywanie danych miejsc w przyjacielskiej atmosferze.

NIESZABLONOWE PROGRAMY

Przygotowane programy autorskie, uwzględniające każdy kierunek, dają gwarancję poznania danego miejsca od podszewki oraz zobaczenia zakątków znajdujących się poza turystycznym szlakiem, do których nie docierają inne biura.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Do każdego z naszych klientów podchodzimy w indywidualny sposób, uwzględniając jego potrzeby i zainteresowania, stawiając na elastyczność działań.

AUTENTYCZNOŚĆ

Stawiamy na odkrywanie danego miejsca w sposób możliwie prawdziwy. Wnikając w codzienne życie jego mieszkańców bądź podróżując niekiedy lokalnymi środkami transportu, nie zaliczamy po kolei kolejnych turystycznych wydmuszek. Nasze zwiedzanie odbywa się za każdym razem w sposób świadomy – z poszanowaniem lokalnej kultury i obyczajów.

DOŚWIADCZENI PILOCI

Każdy z naszych pilotów może się pochwalić ogromną wiedzą dotyczącą odwiedzanych przez nas miejsc, ich historii i kultury, oraz doświadczeniem w pilotowaniu grup turystycznych. Piloci naszych wypraw mieszkają na stałe w odwiedzanych przez nas krajach. Pilot opiekuję się grupą i jest do jej dyspozycji cały czas od odbioru z lotniska aż do zakończenia wyprawy.

LOKALNA KUCHNIA

Stołujemy się zawsze w lokalnych restauracjach, serwujących dania przygotowane według miejscowych tradycji kulinarnej i w miejscach uczęszczanych przez lokalsów, co gwarantuje jakość i autentyczność miejscowej kuchni.

PRZEJRZYSTE KOSZTY

Wszystkie podane przez nas ceny wypraw są kosztami całkowitymi, naszych klientów nie spotykają zatem nieprzyjemne niespodzianki w postaci ukrytych kosztów dodatkowych. Wszystkie informacje dotyczące naszych cen i zawartych świadczeń zostały opisane transparentnie w ofertach poszczególnych wypraw.

KOMFORT

Dbamy o to, by każda z naszych wypraw była maksymalnie komfortowa dla naszych klientów. Korzystamy z najwygodniejszych środków transportu, nie rezygnując z przygody jak, na przykład, w przypadku podróży nocnym pociągiem sypialnym czy miejskie rajdy tuk-tukami. Śpimy w sprawdzonych hotelach, a dbając o portfel naszych uczestników wybieramy najrozsądniejsze opcje.

BEZPIECZEŃSTWO I ZAUFANIE

Big Planet jest stworzony przez entuzjastów mających doświadczenie w podróżowaniu i organizacji wypraw, co gwarantuje profesjonalizm i satysfakcję naszych klientów. Nasze biuro podróży jest wpisane do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych, a także posiada gwarancję ubezpieczeniową na rzecz klientów firmy Signal Iduna.

Facebook
Konto na Instagramie