Meksyk - śladami cywilizacji prekolumbijskich

Meksyk, Ameryka Środkowa 16 dni Wielkość Grupy: 10-12

Terminy i ceny

Wybierz termin podróży!

Jeżeli interesuje cię ta wyprawa, skontaktuj się z nami.

Cena zawiera

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa- Mexico City- Cancun- Warszawa (do kwoty 3500 zł)
 • 14 noclegów, zgodnie z programem – hotele 4*(pokoje 2-osobowe z łazienką i klimatyzacją)
 • opiekę polskiego pilota podczas trwania całej wyprawy
 • wyżywienie w formie śniadań i kolacji, All Inclusive w hotelach w Acapulco i Cancun
 • bilety wstępu do wszystkich atrakcji zawartych w programie
 • całkowity transport podczas wyprawy: klimatyzowany bus
 • ubezpieczenie KL – 50.000 Euro, KR – 6.000 Euro, NNW – 15.000 złotych, Bagażu – 1.000 złotych (możliwe indywidualne rozszerzenie)

Cena nie zawiera

 • napoi do kolacji
 • wydatków własnych
 • zwyczajowych napiwków
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 600 USD

Opis podróży

     Meksyk pozostaje wielokulturowym, pełnym kontrastów krajem przyciągającym podróżników z całego świata. U początków jego dziejów znajduje się prekolumbijska cywilizacja Majów i Azteków, której dziedzictwo po dziś dzień przeplata się z nowoczesnością i wszechobecną energią jej mieszkańców. Różnorodność i geograficzna rozpiętość kraju sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie: tętniące życiem metropolie, barwne kolonialne miasteczka, tropikalne dżungle, liczne pozostałości po prekolumbijskich cywilizacjach czy turkusowe wody Zatoki Meksykańskiej i wybrzeża Morza Karaibskiego. Meksyk, to także przepyszna kuchnia i pełni radości mieszkańcy. Nasza wyprawa poprowadzi od tętniącej życiem metropolii - Mexico City, przez symbol kolonializmu, Pueble, po liczne, pełne uroku Taxco czy San Cristobal. W sposób szczególny przyjrzymy się zabytkom i pozostałościom cywilizacji prekolumbijskich: Xochicalco, Cholula, Palenque, Uxmal i, oczywiście, Chichen Itza. Znajdziemy także czas na relaks na pięknych plażach Cancun i Acapulco.

Program podróży

Dzień 1 - WYLOT DO MEXICO CITY

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i powitanie uczestników wyprawy przez przedstawiciela Big Planet. Przekazanie szczegółowych informacji dotyczących lotu, odprawa i wylot do Mexico City. Przylot w godznach wieczornych, transfer w towarzystwie pilota do hotelu. Powitalna kolacja i zasłużony odpoczynek po długim dniu. Nocleg w Mexico City.

Dzień 2 - MEXICO CITY

Po śniadaniu wyruszmy na podbój stolicy, rozpoczynając od wizyty w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny, okazja do zakupu pamiątek. Następnie przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Słońca, Księżyca, Pierzastego Węża oraz zespołów pałacowych z malowidłami. Kolacja i nocleg w Mexico City.

Dzień 3 - MEXICO CITY

Niezwłocznie po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Mexico City. Przed nami Stare Miasto z Pałacem Prezydenckim i Katedrą oraz Muzeum Antropologiczne. Później – przy dźwiękach tradycyjnej muzyki i śpiewów mariachis - przejażdżka łodziami po dawnych azteckich kanałach w Xochimilco. Kolacja i nocleg w Mexico City.

Dzień 4 - TAXCO - ACAPULCO

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do tętniącego nocnym życiem Acapulco. Po drodze wizyta w słynnym z wyrobów ze srebra Taxco. Spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta, wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Czas wolny na zwiedzanie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Obiadokolacja. Wieczorem przyjazd do Acapulco. Nocleg w hotelu all inclusive.

Dzień 5 - ACAPULCO

Dzień przeznaczony na leniuchowanie i plażowanie nad turkusowymi wodami Zatoki Santa Lucia. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. Nocleg w hotelu all inclusive.

Dzień 6 - XOCHICALCO - PUEBLA

Śniadanie. Wczesnym rankiem wyjazd z Acapulco do Puebla. Po drodze zwiedzanie zabytków prekolumbijskich w Xochicalco. Kolacja i nocleg w Puebla.

Dzień 7 - PUEBLA - OAXACA

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Puebla, najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku, ze starówką, Kościołem Św. Dominika i Katedrą. Przejazd obok symbolu konkwisty – piramidy w Cholula do pobliskiego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Wieczorem przyjazd do Oaxaca. Spacer po centrum miasta. Kolacja i nocleg w Oaxaca.

Dzień 8 - MONTE ALBAN – MITLA – TULE – TEHUANTEPEC

Po śniadaniu zwiedzanie dawnej stolicy Zapoteków – Monte Alban i ośrodka Misteków w Mitla. Po drodze krótki postój przy rosnącym w miejscowości Tule najstarszym drzewie w Meksyku. W ciągu dnia wizyta w rodzinnej wytwórni mezcalu i na targu wyrobów indiańskich. Wieczorem przyjazd do Tehuantepec. Kolacja i nocleg w Tehuantepec.

Dzień 9 - KANION SUMIDERO – SAN JUAN CHAMULA

Śniadanie, następnie przejazd do Kanionu Sumidero skąd spływ motorówkami pośród pierwotnego krajobrazu kanionu. Wizyta w indiańskiej wiosce San Juan Chamula. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Kolacja i nocleg w San Cristobal.

Dzień 10 - ZINACANTAN - PALENQUE

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd. Wizyta w wiosce Indian Zinacantan. Przejazd do Palenque. Po drodze wizyta nad błękitnymi kaskadami Agua Azul, możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad. Podziwianie imponująco wkomponowanego w dżunglę wodospadu Mishol – Ha. Kolacja i nocleg w Palenque.

Dzień 11 - YAXCHILAN - PALENQUE

Wczesnym rankiem przejazd nad rzekę stanowiącą naturalną granicę Meksyku i Gwatemali. Zwiedzanie zatopionego w dżungli miasta Yaxchilan, do którego dopłynąć można wyłącznie łodziami. Po drodze śniadanie w dżungli. Powrót do Palenque. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli pozostałości kultury Majów w Palenque: Świątyni Inskrypcji, Świątyni Krzyża, Świątyni Słońca. Kolacja i nocleg w Palenque.

Dzień 12 - UXMAL - MERIDA

Śniadanie. Przejazd przez Półwysep Jukatan do prekolumbijskiego miasta Majów - Uxmal: zwiedzanie Piramidy Wróżbity, Klasztoru, Pałacu Gubernatora. Wieczorem spacer po kolonialnej stolicy Jukatanu - Meridzie, zwanej Paryżem Meksyku. Kolacja i nocleg w Merida.

Dzień 13 - CHICHEN ITZA - CANCUN

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd. Zwiedzanie kompleksu słynnych budowli Majów w Chichen Itza, między innymi Piramidy Kukulkana, Świątyni Tysiąca Kolumn, Obserwatorium, Świętej Studni, boiska do gry w pelote. Następnie przejazd do Cancun. Tamże kolacja i nocleg

Dzień 14 - CANCUN

Plażowanie na wspaniałych plażach Morza Karaibskiego. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. Kolacja i nocleg.

Dzień 15 - WYLOT DO WARSZAWY

Wczesnym popołudniem przejazd na lotnisko, pożegnanie grupy i wylot do kraju.

Dzień 16 - PRZYLOT DO POLSKI

Przylot do Polski w godzinach porannych (w zależności od połączenia lotniczego).

Ważne informacje

WIZA

Wiza dla obywateli Polski nie jest wymagana. Wjazd do Meksyku odbywa się na podstawie ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy).

POGODA

Ze względu na zróżnicowanie geograficzne, pogoda w poszczególnych regionach Meksyku może się różnić. Przez przeważającą część roku klimat sprzyja podróżowaniu. Chociaż w sierpniu i wrześniu wybrzeże nawiedzają huragany, ich występowanie nie jest regułą, gdyż w większości przypadków pogoda w tym okresie sprzyja plażowaniu :)

SZCZEPIENIA I CHOROBY

Nie ma obowiązku szczepień. Ze względu na odmienną florą bakteryjną, należy zachować podstawowe zasady higieny, jak mycie owoców przed zjedzeniem czy, w miarę możliwości, spożywanie tylko butelkowanej wody.

JĘZYK

Językiem urzędowym jest hiszpański.

STREFA CZASOWA

7 godzin wcześniej w stosunku do czasu polskiego (czas letni ) - 8 godzin w sezonie zimowym

WTYCZKI ELEKTRYCZNE

Takie jak w USA. Potrzebna przejściówka.

INTERNET/TELEFON

Dostęp do internetu w licznych kafejkach internetowych i hotelach. Dość powszechne są również hotelowe sieci Wi-Fi.

WALUTA

Walutą obowiązująca w Meksyku jest Peso (1 zł – około 4,70 Peso). Na miejscu możliwość bezproblemowej wymiany euro i dolarów na lokalną walutę.

RELIGIA

Dominującą religią w Meksyku (~80 %) jest katolicyzm.

Procedura rezerwacji

Jeżeli jesteś zainteresowany daną wyprawą, wypełnij formularz rezerwacyjny widoczny w górnej części opisu oferty. Odezwiemy się do Ciebie w ciągu kilku godzin.
Jeżeli potwierdzisz chęć uczestnictwa w wyprawie, poprosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1000 zł, stanowiącej warunek rezerwacji (wymieniona kwota podlega zwrotowi w wypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku).
Po zebraniu minimalnej ilości uczestników - termin zostanie oficjalnie potwierdzony - podpisujemy umowę i przystępujemy do organizacji wyprawy. W tym momencie poprosimy Cię o wpłatę pierwszej raty obejmującej koszty: biletu lotniczego na miejsce wyprawy, noclegów oraz ewentualnych przelotów wewnętrznych (koszty w zależności od danej oferty – konkretne kwoty do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw)
W terminie do 45 dni przed wyjazdem zostaniesz poproszony o wpłatę drugiej raty, na którą składa się pozostała część kosztów wyprawy, obejmujących między innymi transport wewnętrzny, bilety wstępu do atrakcji turystycznych itp.
Około dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem otrzymasz od nas szczegółowy pakiet informacyjny dotyczący wyprawy.
Spotkanie grupy na lotnisku i wylot na wyprawę życia!

Informacja o biletach lotniczych

Jako organizator zajmujemy się rezerwacją biletu dla całej grupy. Cena każdego biletu została skalkulowana według średnich cen przewidzianych na przestrzeni całego roku (do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw). Jeżeli bilet będzie droższy, klient zostanie poproszony o stosowną dopłatę, jeżeli tańszy, zwracamy klientowi nadpłatę (zazwyczaj mamy do czynienia z tę drugą sytuacją – im wcześniejsza rezerwacja tym taniej). Korzystamy z usług najlepszych linii lotniczych i najbardziej komfortowych połączeń, oczywiście po uprzednim zaakceptowaniu przez grupę proponowanego połączenia.

Dlaczego my?

MAŁE GRUPY

Kameralne grupy - 6-12 uczestników naszych wypraw - pozwalają na nieskrępowane i komfortowe odkrywanie danych miejsc w przyjacielskiej atmosferze.

NIESZABLONOWE PROGRAMY

Przygotowane programy autorskie, uwzględniające każdy kierunek, dają gwarancję poznania danego miejsca od podszewki oraz zobaczenia zakątków znajdujących się poza turystycznym szlakiem, do których nie docierają inne biura.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Do każdego z naszych klientów podchodzimy w indywidualny sposób, uwzględniając jego potrzeby i zainteresowania, stawiając na elastyczność działań.

AUTENTYCZNOŚĆ

Stawiamy na odkrywanie danego miejsca w sposób możliwie prawdziwy. Wnikając w codzienne życie jego mieszkańców bądź podróżując niekiedy lokalnymi środkami transportu, nie zaliczamy po kolei kolejnych turystycznych wydmuszek. Nasze zwiedzanie odbywa się za każdym razem w sposób świadomy – z poszanowaniem lokalnej kultury i obyczajów.

DOŚWIADCZENI PILOCI

Każdy z naszych pilotów może się pochwalić ogromną wiedzą dotyczącą odwiedzanych przez nas miejsc, ich historii i kultury, oraz doświadczeniem w pilotowaniu grup turystycznych. Piloci naszych wypraw mieszkają na stałe w odwiedzanych przez nas krajach. Pilot opiekuję się grupą i jest do jej dyspozycji cały czas od odbioru z lotniska aż do zakończenia wyprawy.

LOKALNA KUCHNIA

Stołujemy się zawsze w lokalnych restauracjach, serwujących dania przygotowane według miejscowych tradycji kulinarnej i w miejscach uczęszczanych przez lokalsów, co gwarantuje jakość i autentyczność miejscowej kuchni.

PRZEJRZYSTE KOSZTY

Wszystkie podane przez nas ceny wypraw są kosztami całkowitymi, naszych klientów nie spotykają zatem nieprzyjemne niespodzianki w postaci ukrytych kosztów dodatkowych. Wszystkie informacje dotyczące naszych cen i zawartych świadczeń zostały opisane transparentnie w ofertach poszczególnych wypraw.

KOMFORT

Dbamy o to, by każda z naszych wypraw była maksymalnie komfortowa dla naszych klientów. Korzystamy z najwygodniejszych środków transportu, nie rezygnując z przygody jak, na przykład, w przypadku podróży nocnym pociągiem sypialnym czy miejskie rajdy tuk-tukami. Śpimy w sprawdzonych hotelach, a dbając o portfel naszych uczestników wybieramy najrozsądniejsze opcje.

BEZPIECZEŃSTWO I ZAUFANIE

Big Planet jest stworzony przez entuzjastów mających doświadczenie w podróżowaniu i organizacji wypraw, co gwarantuje profesjonalizm i satysfakcję naszych klientów. Nasze biuro podróży jest wpisane do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych, a także posiada gwarancję ubezpieczeniową na rzecz klientów firmy Signal Iduna.

Facebook
Konto na Instagramie