Łza na oceanie - Sri Lanka

Sri Lanka, Azja 16 dni Wielkość Grupy: 6-12 osób

Terminy i ceny

Wybierz termin podróży!

Jeżeli interesuje cię ta wyprawa, skontaktuj się z nami.

Cena zawiera

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa-Kolombo-Warszawa (do kwoty 2700 zł)
 • 13 noclegów zgodnie z programem – hotele 3* i 4* (część wypoczynkowa - Hikkaduwa)
 • opiekę polskiego pilota oraz przewodników lokalnych
 • wyżywienie w formie śniadań i kolacji
 • transport zgodnie z programem: klimatyzowany mini-bus
 • bilety wstępu do wszystkich opisanych w programie atrakcji
 • ubezpieczenie KL – 50.000 Euro, KR – 6.000 Euro, NNW – 15.000 złotych, Bagażu – 1.000 złotych (możliwe indywidualne rozszerzenie)

Cena nie zawiera

 • wyżywienia nieobjętego w programie(lunche – miejscowe dania w lokalnych bufetach podczas podróży)
 • wydatków własnych
 • zwyczajowych napiwków
 • kosztu wizy – 35 USD
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 950 USD

Opis podróży

         Położony na wyspie nazywanej łzą z policzka Indii – dawny Cejlon - to właśnie Sri Lanka. Ten niewielki wyspiarski kraj kojarzony jest z dżunglą, herbacianymi polami, plażami i przyjaźnie usposobionymi mieszkańcami. Sri Lanka zadziwia różnorodnością przyrodniczą i kulturową, związaną z wielowiekową historią wyspy. Podczas naszej wyprawy zwiedzimy liczne świątynie, zanurzymy się w nie w pełni jeszcze odkryty świat fauny i flory wyspy, zrobimy zakupy na licznych targach z owocami tropikalnymi, a także odpoczniemy na pięknych plażach Oceanu Indyjskiego. Wizyta na Cejlonie będzie niezapomnianą inspiracją dla naszych zmysłów!

Program podróży

Dzień 1 - WYLOT DO KOLOMBO

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i powitanie uczestników wyprawy przez przedstawiciela Big Planet. Przekazanie szczegółowych informacji dotyczących lotu, odprawa i wylot do Kolombo.

Dzień 2 - NEGOMBO

Przylot do Kolombo w godzinach popołudniowych. Przywitanie na lotnisku przez pilota i transfer do hotelu w miejscowości Negombo, niewielkiej nadmorskiej miejscowości, odległej o 15 minut jazdy od lotniska. Czas na odpoczynek i regenerację po locie. Dla chętnych możliwość plażowania. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3 - PINNAWALA – DAMBULLA - SIGIRIYA

Po śniadaniu wyruszymy w stronę miasta Dambulla. Po drodze wizyta w sierocińcu dla słoni w Pinnawala. Założone w 1975 roku, stanowi naturalny azyl dla słoni uratowanych z niewoli, bądź takich, którym, na skutek obrażeń odniesionych w naturalnym środowisku, potrzebna była pomoc człowieka. Sierociniec jest niezwykłym miejscem, w którym nie tylko zobaczyć można słonie wolno żyjące w ich naturalnym środowisku, lecz także osobiście uczestniczyć w ich karmieniu. Ta jedyna w swoim rodzaju atrakcja zostaje w pamięci do końca życia. Następnie wyruszymy do Dambulla, gdzie zobaczymy słynną jaskiniową Złotą Świątynie (wpisaną na listę dziedzictwa UNESCO) z wznoszącą się nad nią, ponad 160 metrową skałą. W całym kompleksie znajduję się ponad osiemdziesiąt grot. Pięć z nich, w których znajdują się obrazy i rzeźby związane z życiem Buddy, pełni funkcje sakralne. Kolacja i nocleg w Sigiriya.

Dzień 4 - POLONNARUWA - HABARANA

Po śniadaniu przejazd do Polonnaruwa. To zabytkowe miasto, początkowo pełniące rolę okresowej rezydencji królów, było stopniowo rozwijane i stało się drugą historyczną stolicą Sri Lanki. Do dziś zobaczyć tu można ruiny monumentalnych pałaców i klasztorów oraz pozostałości po niezwykłym jak na tamte czasy (XII wiek) systemie irygacyjnym, którego zadaniem było magazynowanie wody w porze suchej. Późnym popołudniem wyruszymy w dalszą drogę do miasteczka Habarana, w którym przyjrzymy się codziennemu życiu ludności zamieszkującej tereny wiejskie. Zanurzymy się także w dżunglę, która odsłoni nam wiele gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku. Podczas wizyty czeka nas również krótki spływ miejscową rzeką, degustacja miejscowej cejlońskiej herbaty i przejażdżka drewnianym wozem zaprzężonym w bawoły po urokliwych zakątkach wioski. Powrót do Sigiriya. Kolacja i nocleg.

Dzień 5 - SIGIRIYA – NALANDA GEDIGE - KANDY

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzimy starożytną twierdzę Sigiriya, popularnie zwaną Lwią Skałą. Widoczna z daleka, prawie 200 – metrowa skała skrywa na szczycie ruiny mitycznego pałacu. Po nasyceniu się widokami kompleksu wyruszymy dalej w stronę Kandy, zatrzymując się po drodze przy Nalanda Gedige – wzniesionej między VIII a X wiekiem kamiennej świątyni hindu. Następnie zwiedzimy ogrody z przyprawami i preparatami medycyny ajurwedyskiej pomocnych w zachowaniu zdrowia i urody; lokalny przewodnik opowie nam o działaniu i składzie poszczególnych preparatów. Na koniec – w aptece – będzie można zrobić zakupy i zaopatrzyć się w poszczególne produkty. Kolacja i nocleg w hotelu w Kandy.

Dzień 6 - PERADENIYA - KANDY

Niezwłocznie po śniadaniu wyruszymy z hotelu do oddalonego 6 kilometrów od Kandy ogrodu botanicznego w Peradeniya. Ta znana w okolicy atrakcja, którą co roku odwiedza ponad milion turystów, oprócz wielu gatunków roślin, słynie przede wszystkim z eksponowanych około trzystu odmian orchidei. Resztę dnia poświęcimy na zwiedzanie miasta Kandy, w opinii wielu najładniejszego miasta Sri Lanki. Ostatniej stolicy w erze królów Sri Lanki. Złożymy wizytę w pracowni batiku, pracowni wyrobów drewnianych oraz muzeum kamieni szlachetnych. Kolacja i nocleg w Kandy.

Dzień 7 - KNUCKLES RANGE - KANDY

Wczesnym rankiem, po śniadaniu wyruszymy do masywu górskiego Knuckles Range (nazwany tak przez Anglików), którzy miejscowi określają również mianem Mgielnych Gór. Po południu wrócimy do Kandy, gdzie zwiedzimy ważną dla wyznawców buddyzmu Świątynie Zęba, w której przechowywany jest ząb Buddy. Wieczorem weźmiemy udział w opartym na pokazie tańca show. Kolacja i nocleg.

Dzień 8 - NUWARA ELIYA

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Nuwara Eliya. Po drodze przystanek obok pięknego wodospadu Ramboda oraz wizyta na plantacji i w fabryce herbaty, gdzie poznamy wszelkie tajniki skarbu Cejlonu, nie wyłączając degustacji herbaty uważanej za najlepszą na świecie. Późnym popołudniem, górzystymi serpentynami dotrzemy do Nuwara Eliya. Miasto nazywane także „Małą Anglią”, gdyż zostało założone przez Anglika, Samuela Baker'a. Wiele budynków w miasteczku, także tych powstałych ostatnio, zbudowano w stylu kolonialnym, a wnętrza domów i aranżacje ogrodów często utrzymane są w charakterystycznym angielskim stylu. Samo miasto leży na wysokości 1868 m.n.p.m. w związku z czym temperatura po zachodzie słońca spada tu do około 10 stopni Celsjusza – warto przygotować cieplejsze ubranie. Kolacja i nocleg w Nuwara Eliya.

Dzień 9 - HORTON PLAINS

Wczesnym rankiem wyruszymy do Parku Narodowego Horton Plains – położonego na płaskowyżu na wysokości ~ 2.000 m.n.p.m – wymagane wygodne buty i kurtka przeciwdeszczowa. Park stanowi siedlisko setek gatunków zwierząt, niezliczonej ilości roślin i raj dla miłośników przyrody. Przejedziemy także słynną trasą kolejową między Pattipola a Nanu Oya. Przemierzając tę niezwykłą trasę będziemy mieli okazję podziwiać bezkresne dywany pól herbacianych na których Tamilki zbierają jej liście, liczne wodospady, ciemne tunele. Słowem, najbardziej interesująca podróż kolejowa w naszym życiu. Popołudniu powrót do Nuwara Eliya - zwiedzimy świątynie Sri Seetha Amman, a także Grand Hotel – piękną willę w stylu kolonialnym - dawną siedziby gubernatora. Wieczorem będzie możliwość spróbowania różnorodnych dań i przekąsek serwowanych przez liczne knajpki; w niektórych sklepikach z alkoholem możemy nabyć arak – miejscowy alkohol destylowany z soku palmy kokosowej. Kolacja i nocleg.

Dzień 10 - ELLA – PARK NARODOWY YALA

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Ella, po drodze zatrzymując się przy wodospadzie Rawana, najszerszym wodospadem na Sri Lance. W jaskini przy wodospadzie demon Rawana ukrywał przez 14 lat boginię Sitę – żonę Ramy. Historię wojny i porwania opisuje poemat Ramajana. Następnie wejdziemy na Little Adams Peak. Krótkie i niezbyt wymagające wejście na szczyt wynagrodzi nam zapierający dech w piersiach widok na rozpościerające się w dole liczne wodospady i pola herbaciane, . W dalszej kolejności czeka nas Safari, które odbędziemy w Parku Narodowym Yala. Poruszając się jeepami będziemy mieli okazję zobaczyć niezliczoną ilość zwierząt, przy odrobinie szczęścia nawet lamparta czy niedźwiedzia wargacza. Park jest również przystanią dla setek gatunków ptaków, w tym dla kilku, które żyją wyłącznie na Sri Lance. Kolacja i nocleg w Yala.

Dzień 11 - KATHARAGAMA – KOGGALA - GALLE

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do miejscowości Katharagama, by zwiedzić kompleks świątynny trzech religii występujących na Sri Lance. Zobaczymy buddyjską stupę, czyli relikwiarz z włosem Buddy, kaplicę z Bogami hindu oraz muzułmański meczet. Dalszy przejazd do miejscowości Koggala, w której przypatrzymy się tradycyjnemu połowowi ryb w płytkich wodach. Ten niecodzienny rytuał – zilustrowany w wielu albumach fotograficznych z tego kraju - stał się już niejako symbolem Sri Lanki. Rybacy siedzą na umocowanym w dnie oceanu mocnym, długim kiju z którego łowią ryby(zwykle używa się kijów bambusowych, z których robi się rodzaj szczudła) - konstrukcja jest stworzona w taki sposób, aby rybak miał niewielką deseczkę do siedzenia i oparcie dla nóg. Po zakończeniu tego unikalnego widowiska ruszymy do miasta Galle, stolicy południowej Sri Lanki i najstarszego ośrodku kulturalnego na wyspie. Do dziś zachowało się tu wiele budowli, wśród nich wspaniały fort, pamiętających czasy, gdy miasto zamieszkiwali Portugalczycy i Holendrzy. Na koniec intensywnego dnia czeka nas transfer do resortu wypoczynkowego Hikkaduwa nad Oceanem Indyjskim. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 12 - HIKKADUWA

Po intensywnym zwiedzaniu wyspy, rozpoczynamy zasłużoną część wypoczynkową :). Plażowanie na pięknych plażach Hikkaduwa. Możliwość uprawiania sportów i oddawania się innym rodzajom aktywności.

Dzień 13 - HIKKADUWA - MIRISSA

Dzisiaj czeka nas wyprawa do Mirssa. Wsiądziemy do łodzi, którymi popłyniemy w głąb Oceanu Indyjskiego, by obserwować delfiny i wieloryby. Po południu powrót do resortu w Hikkaduwa.

Dzień 14 - HIKKADUWA

Dalszy odpoczynek na plażach Oceanu Indyjskiego.

Dzień 15 - KOLOMBO – WYLOT DO WARSZAWY

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko do Kolombo. Pożegnanie grupy przez pilota i wylot do Warszawy.

Dzień 16 - PRZYLOT DO WARSZAWY

Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych (zależnie od połączenia lotniczego).

Ważne informacje

WIZA

Wymagana jest wiza turystyczna, którą uzyskuje się na lotnisku w Kolombo - koszt 35 USD. Wjazd na teren Sri Lanki odbywa się na podstawie ważnego (minimum 12 miesięcy od dnia wjazdu ) paszportu.

POGODA

Ze względu na wysokie temperatury powietrza i wody oraz korzystny rozkład regulowanych przez monsuny suchych i deszczowych pór roku, Sri Lanka jest miejscem, które odwiedzać można przez cały rok.

SZCZEPIENIA I CHOROBY

Nie są wymagane, jednakże warto profilaktycznie zaszczepić się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. W trakcie pobytu Na Sri Lance nie jesteśmy narażeni na choroby w większym stopniu niż w Polsce, należy jednak pamiętać o kilku podstawowych sposobach ochrony organizmu. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej mogą występować problemy żołądkowe, należy zatem pić tylko butelkowaną wodę i unikać jedzenia niemytych wcześniej warzyw i owoców. Z powodu wysokich temperatur należy chronić ciało przed przegrzaniem oraz zadbać o prawidłowe nawadnianie.

JĘZYK

Językami urzędowymi są syngaleski i tamilski.

STREFA CZASOWA

3,5 godzin do przodu w stosunku do czasu polskiego(czas letni). 4,5 godzin do przodu w czasie zimowym.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE

Brytyjskie – konieczność posiadania odpowiedniej przejściówki(możliwość zakupu w praktycznie każdym markecie na miejscu).

INTERNET/TELEFON

Większość hoteli i miejsc publicznych posiada dostęp do Wi-Fi. Roaming przy połączeniach do Polski jest bardzo drogi, dobrym rozwiązaniem będzie zatem zakup lokalnej karty SIM, bądź połączenia przy pomocy komunikatorów internetowych.

WALUTA

Walutą obowiązującą na Sri Lance jest rupia lankijska ( 1 zł – 40 rupii, 1USD – 148 rupii). Najlepiej zabrać ze sobą dolary i wymieniać je w miejscowych bankach(przy wymianie wymagany paszport) lub kantorach.

RELIGIA

Główną religią na Sri Lance jest buddyzm, wyznawany przez około 70 % ludności, liczba wyznawców innych religii: hinduizm - około 13% , islam– 10 %, katolicyzm – 6%.

Procedura rezerwacji

Jeżeli jesteś zainteresowany daną wyprawą, wypełnij formularz rezerwacyjny widoczny w górnej części opisu oferty. Odezwiemy się do Ciebie w ciągu kilku godzin.
Jeżeli potwierdzisz chęć uczestnictwa w wyprawie, poprosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1000 zł, stanowiącej warunek rezerwacji (wymieniona kwota podlega zwrotowi w wypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku).
Po zebraniu minimalnej ilości uczestników - termin zostanie oficjalnie potwierdzony - podpisujemy umowę i przystępujemy do organizacji wyprawy. W tym momencie poprosimy Cię o wpłatę pierwszej raty obejmującej koszty: biletu lotniczego na miejsce wyprawy, noclegów oraz ewentualnych przelotów wewnętrznych (koszty w zależności od danej oferty – konkretne kwoty do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw)
W terminie do 45 dni przed wyjazdem zostaniesz poproszony o wpłatę drugiej raty, na którą składa się pozostała część kosztów wyprawy, obejmujących między innymi transport wewnętrzny, bilety wstępu do atrakcji turystycznych itp.
Około dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem otrzymasz od nas szczegółowy pakiet informacyjny dotyczący wyprawy.
Spotkanie grupy na lotnisku i wylot na wyprawę życia!

Informacja o biletach lotniczych

Jako organizator zajmujemy się rezerwacją biletu dla całej grupy. Cena każdego biletu została skalkulowana według średnich cen przewidzianych na przestrzeni całego roku (do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw). Jeżeli bilet będzie droższy, klient zostanie poproszony o stosowną dopłatę, jeżeli tańszy, zwracamy klientowi nadpłatę (zazwyczaj mamy do czynienia z tę drugą sytuacją – im wcześniejsza rezerwacja tym taniej). Korzystamy z usług najlepszych linii lotniczych i najbardziej komfortowych połączeń, oczywiście po uprzednim zaakceptowaniu przez grupę proponowanego połączenia.

Dlaczego my?

MAŁE GRUPY

Kameralne grupy - 6-12 uczestników naszych wypraw - pozwalają na nieskrępowane i komfortowe odkrywanie danych miejsc w przyjacielskiej atmosferze.

NIESZABLONOWE PROGRAMY

Przygotowane programy autorskie, uwzględniające każdy kierunek, dają gwarancję poznania danego miejsca od podszewki oraz zobaczenia zakątków znajdujących się poza turystycznym szlakiem, do których nie docierają inne biura.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Do każdego z naszych klientów podchodzimy w indywidualny sposób, uwzględniając jego potrzeby i zainteresowania, stawiając na elastyczność działań.

AUTENTYCZNOŚĆ

Stawiamy na odkrywanie danego miejsca w sposób możliwie prawdziwy. Wnikając w codzienne życie jego mieszkańców bądź podróżując niekiedy lokalnymi środkami transportu, nie zaliczamy po kolei kolejnych turystycznych wydmuszek. Nasze zwiedzanie odbywa się za każdym razem w sposób świadomy – z poszanowaniem lokalnej kultury i obyczajów.

DOŚWIADCZENI PILOCI

Każdy z naszych pilotów może się pochwalić ogromną wiedzą dotyczącą odwiedzanych przez nas miejsc, ich historii i kultury, oraz doświadczeniem w pilotowaniu grup turystycznych. Piloci naszych wypraw mieszkają na stałe w odwiedzanych przez nas krajach. Pilot opiekuję się grupą i jest do jej dyspozycji cały czas od odbioru z lotniska aż do zakończenia wyprawy.

LOKALNA KUCHNIA

Stołujemy się zawsze w lokalnych restauracjach, serwujących dania przygotowane według miejscowych tradycji kulinarnej i w miejscach uczęszczanych przez lokalsów, co gwarantuje jakość i autentyczność miejscowej kuchni.

PRZEJRZYSTE KOSZTY

Wszystkie podane przez nas ceny wypraw są kosztami całkowitymi, naszych klientów nie spotykają zatem nieprzyjemne niespodzianki w postaci ukrytych kosztów dodatkowych. Wszystkie informacje dotyczące naszych cen i zawartych świadczeń zostały opisane transparentnie w ofertach poszczególnych wypraw.

KOMFORT

Dbamy o to, by każda z naszych wypraw była maksymalnie komfortowa dla naszych klientów. Korzystamy z najwygodniejszych środków transportu, nie rezygnując z przygody jak, na przykład, w przypadku podróży nocnym pociągiem sypialnym czy miejskie rajdy tuk-tukami. Śpimy w sprawdzonych hotelach, a dbając o portfel naszych uczestników wybieramy najrozsądniejsze opcje.

BEZPIECZEŃSTWO I ZAUFANIE

Big Planet jest stworzony przez entuzjastów mających doświadczenie w podróżowaniu i organizacji wypraw, co gwarantuje profesjonalizm i satysfakcję naszych klientów. Nasze biuro podróży jest wpisane do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych, a także posiada gwarancję ubezpieczeniową na rzecz klientów firmy Signal Iduna.

Facebook
Konto na Instagramie