Kolumbia - w poszukiwaniu El Dorado

Kolumbia, Ameryka Płd. 15 dni Wielkość Grupy: 6-12 osób

Terminy i ceny

Wybierz termin podróży!

Jeżeli interesuje cię ta wyprawa, skontaktuj się z nami.

Cena zawiera

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa-Bogota-Warszawa (do kwoty 3400 zł)
 • 13 noclegów, zgodnie z programem – hotele 3* (Bogota,Medellin,Region Kawy, Cartagena), hotel 4* (Isla Grande), 1 noc w hamakach w Amazonii i 1 noc w ecolodge’u w Amazonii
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika
 • cały transport zgodnie z programem: busy, motorówka, jeep itd.
 • przeloty lokalne: Bogota – Leticia, Leticia – Medellin, Pereira – Cartagena, Cartagena – Bogota
 • śniadania podczas całej wyprawy
 • pełne wyżywienie(śniadanie – lunch – kolacja) i woda pitna podczas pobytu w Amazonii
 • butelkowana woda w trakcie zwiedzania
 • wszelkie wspominane w programie atrakcje i bilety wstępu do wszystkich opisanych miejsc
 • opłaty turystyczne
 • ubezpieczenie KL – 50.000 Euro, KR- 6.000 Euro, NNW- 15.000 Złotych, Bagażu – 1.000 złotych (możliwe indywidualne rozszerzenie)

Cena nie zawiera

 • wyżywienia nie objętego w programie – obiadokolacje
 • wydatków własnych
 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 570 USD

Opis podróży

    Jakie skojarzenia przychodzą na myśli, gdy myślimy się o Kolumbii? Egzotyka, kawa, szmaragdy, Pablo Escobar czy legenda o El Dorado? Magia tego kraju tkwi właśnie w różnorodności, oraz w tym, że właściwie wszystkie nasze wyobrażenia Kolumbii, w mniejszym czy większym stopniu, zdołamy tu odnaleźć. Kolumbia jest niewątpliwie krajem kontrastów i różnorodności dostrzegalnych na wielu płaszczyznach. Krajobraz kraju został zdominowany dwoma potężnymi masywami górskimi: And i Sierra Nevada oraz absolutnie dzikimi terenami Niziny Amazonki. Kolumbia, jako jedyny kraj w Ameryce Południowej, ma dostęp do dwóch oceanów: Atlantyckiego i Spokojnego. Nasza wyprawa poprowadzi poprzez stolicę, i zarazem największe miasto Kolumbii, Bogotę, Amazonię (z krótkim wypadem do Brazylii), rozsławione przez Pablo Escobara Medellin, słynny na całym świecie Region Kawy do tętniącej historią Cartageny. Nie zabraknie również czasu na leniuchowanie na dziewiczych plażach wysp Isla Grande. Kolumbia to także miejsce bardzo zróżnicowane etniczne i kulturowo, czego doświadczymy naocznie, zwiedzając architekturę kolonialną, lecz i zabytki pochodzące z ery prekolumbijskiej. W ostatnich latach Kolumbia przechodzi bardzo intensywne przemiany cywilizacyjne i społeczne, stając się krajem bezpiecznym i przyjaznym wobec turystów. Znamienne jest hasło kampanii promującej kolumbijską turystykę, które w swobodnym tłumaczeniu brzmi: „Kolumbia – ryzyko jest takie, że będziesz chciał tu zostać”. Autorkami programu są: Ewa Kulak i Kinga Grzeszczuk.

Program podróży

Dzień 1 - WYLOT DO BOGOTY

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i powitanie uczestników wyprawy przez przedstawiciela Big Planet. Przekazanie szczegółowych informacji dotyczących lotu, odprawa i wylot do Bogoty. W godzinach wieczornych przylot do dziesięciomilionowej stolicy Kolumbii – Bogoty, położonej na wysokości 2,600 m.n.p.m. w centralnej części kraju. Jej strategiczne położenie na środkowym paśmie kordyliery Andów (Cordillera Central de los Andes), w rolniczym regionie Cundinamarca i w pobliżu sawanny (Llanos Orientales) sprawia, że Bogota uważana jest za jeden z najlepiej rozwiniętych ośrodków miejskich w Ameryce Południowej. Średnia temperatura powietrza w Bogocie wynosi 14º C. Transport do 3* hotelu w kolonialnej dzielnicy Candelaria. Nocleg.

Dzień 2 - BOGOTA

Po śniadaniu przejazd na największy i najpopularniejszy targ w Bogocie – Paloquemao, masowo odwiedzanym przez mieszkańców stolicy dokonujących tu zakupów świeżych i organicznych produktów. Indiańscy sprzedawcy oferują tu wszelkie możliwe owoce tropikalne i lokalne warzywa. To niepowtarzalna okazja aby spróbować świeżych soków, wyciskanych na naszych oczach z często zupełnie nieznanych nam tropikalnych owoców. Ciekawym przeżyciem jest wizyta na straganach z ziołami, pośród których znajdziemy nie tylko remedium na wszelkie fizyczne bolączki, lecz nawet specjalne mieszanki mające uchronić przed złymi urokami. Wizyta na targu to niezwykłe doświadczenie, przenoszące nas w świat kolumbijskiego realizmu magicznego. Po wizycie na targu przejazd pod Wzgórze Monserrate i wjazd kolejką linową na Wzgórze Monserrate położone na wysokości 3 100 m n.p.m., z którego roztacza się niezapomniany widok na Bogotę. Monserrate znane jest również z klasztoru i kaplicy czarnej Madonny – „La Morenita” i ołtarza Chrystusa Upadającego pod Krzyżem, do którego pielgrzymują Kolumbijczycy. Następnie przejście do centrum i spacer po kolonialnej dzielnicy Candelarii, miejscu narodzin Bogoty. W programie: Chorro de Quevedo, czyli wzgórze kacyka Muisca - pierwotnego wodza tych terenów i spacer po malowniczych uliczkach Candelarii z jej charakterystyczną, niską, kolorową zabudową, romantycznymi patiami i tajemniczymi postaciami na dachach i balkonach. Przerwa na degustację lokalnych przysmaków w najstarszej kawiarence Bogoty – „Fałszywe drzwi” (Puerta falsa), która działa od 1816 r. Słynie ona z bogotańskich słodkości i „tamales”, podobnych do polskich gołąbków. W Bogocie powiada się, że w „Fałszywych drzwiach” bywała ukochana Simona Boliwara – Manuelita Saenz i, że on sam pijał tam gorącą czekoladę. Wizytę kontynuujemy w muzeum najbardziej znanego kolumbijskiego malarza i rzeźbiarza – Fernando Botero, który rozpropagował na niespotykaną w świecie skalę „kolumbijskich grubasów”. U Botero otyli są nie tylko królowie, żołnierze, prezydenci i księża. Otyłe są nawet tancerki i torreadorzy. Gruba jest nawet Mona Lisa. Nie ma stolicy w Ameryce Południowej, która nie posiadałaby choć jednej rzeźby Botero, zdobiącej jej ulice, place czy parki. Przejście na centralny plac miasta „Plaza de Bolivar” z budynkiem Parlamentu, Pałacem Prezydenckim, Sądem Najwyższym, Ratuszem i Katedrą. Następnie zwiedzanie największego na świecie Muzeum Złota, w którym zgromadzono najpiękniejsze złote wyroby licznych kultur indiańskich zamieszkujących terytorium Kolumbii przed przybyciem Krzysztofa Kolumba. Po nim – możliwość zakupów na indiańskim targu z lokalnym rzemiosłem, rękodziełem i pamiątkami (kolumbijska kawa, herbata z koki, prekolumbijska biżuteria, indiańskie tkaniny, itd.). Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3 - AMAZONIA(LETICIA)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do stolicy kolumbijskiej Amazonii. Leticia położona jest na południowo-wschodnim krańcu Kolumbii w geograficznym trójkącie i graniczy z Peru i Brazylią. Przejazd do centrum Leticii, gdzie zostawimy nasze bagaże. W dalszą drogę udamy się już tylko z dwudniowymi plecaczkami. Następnie przejazd do Rezerwatu Indian Huitoto w okolicach Leticii, gdzie spotkamy się z kacykiem Huitoto, który wyjaśni, co w jego kulturze oznacza „mambe”, czyli spożywanie proszku z prażonych liści koki. To próba dla odważnych. Z rezerwatu przejazd przez granicę do niewielkiej miejscowości Tabatinga w Brazylii lokalnym transportem – mototaxi (motorowymi rikszami). Przejedziemy głównymi uliczkami miasta, dotrzemy do portu, skąd wypływają po Amazonce statki udające się do odległego o wiele dni drogi Manaos – największego miasta Amazonii po stronie brazylijskiej, wstąpimy na lokalny targ, na którym Indianie z pobliskich rezerwatów wystawiają̨ na sprzedaż swoje produkty. Obejrzymy świeżo złowione w Amazonce olbrzymie ryby – pirarucú i znane z podróżniczych książek piranie. Poznamy również̇ amazońskie warzywa, przyprawy i owoce z puszczy niespotykane w żadnym innym regionie Kolumbii, takie jak: copoazú i arazá. Z Brazylii udamy się do portu i dalej na obiad do lokalnej amazońskiej restauracji w Leticii, znajdującej się na tratwie na Amazonce. Skosztujemy przysmaków amazońskiej, niezwykle oryginalnej kuchni. Następnie rozpoczniemy około 2-godzinną przeprawę po Amazonce do naszego miejsca noclegowego. Wspólna kolacja, podczas której spróbujemy pieczonej w liściach bananowca amazońskiej ryby – „patarasca” i innych lokalnych, czasami nieco szokujących przysmaków. Po zapadnięciu zmroku i po kolacji, spływ wodnymi kanałami Amazonki po puszczy. Nocleg w traperskich warunkach, w hamakach, przy dźwiękach największej dżungli świata.

Dzień 4 - AMAZONIA

Po wspólnym śniadaniu, udamy się na spacer w głąb puszczy, gdzie indiański przewodnik zdradzi nam właściwości i zastosowanie spotykanych tutaj roślin. Po spacerze wypłyniemy indiańskimi pirogami do rozlewiska Amazonki, zwanym Jeziorem Tarapoto, gdzie wypatrywać będziemy różowych delfinów (jeśli tylko poziom wody będzie wystarczająco wysoki, ponieważ przy niskim poziomie rzeki różowe delfiny wypływają̨ z tych terenów). Dla chętnych kąpiel w Amazonce i łowienie piranii na rustykalną wędkę. Następnie rzeczny transport motorówką po Amazonce do Puerto Nariño - drugiej po Leticii, co do wielkości - amazońskiej osady, która leży w samym sercu puszczy, nad rzeka Loretoyaca. Spacer po uroczym miasteczku, które ze względu na brak ruchu samochodowego i motorowego, jest niezwykle spokojne i praktycznie pozbawione zanieczyszczeń powietrza. Po wizycie w miasteczku rejs do rezerwatu Indian Ticuna, gdzie wspólnie przygotujemy tradycyjny chleb z puszczy – „casabe”, który doskonale sprawdza się w warunkach amazońskiej dżungli, gdyż nie pleśnieje. Zobaczymy też, jak Indianie produkują fariña – czyli mąkę z manioku, którą posypują̨ praktycznie wszystkie spożywane przez nich dania. W godzinach popołudniowych udamy się do rezerwatu Mocagua, do domu zaprzyjaźnionego z nami Indianina Ticuna – Leo, gdzie wspólnie z jego rodziną zjemy amazoński obiad. Dla chętnych możliwości poddania się procesowi robienia naturalnych tatuaży na ciele z amazońskich barwników. Po obiedzie popłyniemy do ekologicznego hotelu nad samym brzegiem Amazonki – Calanoa. Czas wolny na kąpiel i odpoczynek. Następnie wspólna kolacja nad brzegiem Amazonki, po której udamy się na nocny spacer po puszczy z obserwacją flory i fauny. Nocleg w ecolodge-u.

Dzień 5 - AMAZONIA - MEDELLIN

Po wczesnym śniadaniu transport motorówką do Leticii (ok 2 h.). Po drodze wstąpimy na Wyspę Małp (Isla de los Micos), na której żyje kilkaset małpek fraile, odebranych z rąk kłusowników. Możliwość bezpośredniego kontaktu z małpami i ich dokarmienia. Następnie odbiór pozostawionych w Leticii bagaży i przejazd na lotnisko. Lot do Medellín (z międzylądowaniem w Bogocie), nowoczesnej, doskonale rozwijającej się metropolii i najbardziej innowacyjnego miasta świata wg. Wall Street Journal. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 6 - MEDELLIN

Po śniadaniu rozpoczniemy całodzienne, tematyczne poznawania miasta Medellín. To miasto kojarzone z kartelami narkotykowymi i słynnym Pablo Escobarem – największym przestępcą XX wieku, przez jednych znienawidzonym, przez innych uwielbianym. Jest to postać kontrowersyjna, która po dzień dzisiejszy dzieli Kolumbijczyków. W 1989 roku magazyn Forbes ulokował Escobara, którego majątek zgromadzony został z handlu narkotykami, na siódmym miejscu wśród najbogatszych ludzi świata. W latach 80 i 90 Escobar kontrolował 80% światowego rynku kokainy. Nazywano go El Capo (głowa rodziny mafijnej) albo El Patrón (szef). On sam uważał się za drugą osobę na ziemi po papieżu. Pablo Escobar zginął wytropiony przez specjalną jednostkę kolumbijskiego wojska, przy wsparciu oddziałów amerykańskich. Został on zlokalizowany w trakcie telefonicznej rozmowy z ukochanym synem Juanem Pablo, którą kolumbijska policja namierzyła dzięki urządzeniom wykorzystującym technikę triangulacji radiowej. W ten dramatyczny sposób zakończył życie ten najbardziej rozpoznawalny w ostatnich dziesięcioleciach król kokainy. Powiedzenie, którego często używał, brzmiało „wolę grób w Kolumbii niż więzienie w Stanach Zjednoczonych”. Spacer po Medellín rozpoczniemy od odwiedzin na cmentarzu Jardines de Montesacro, na którym w marmurowym grobowcu spoczywa ten najsłynniejszy w historii dealer narkotykowy. Do dnia dzisiejszego sympatycy Escobara przynoszą w to miejsce jego ulubione kwiaty – czerwone, białe i żółte goździki. Następnie skupimy się na miejscach związanych z postacią i życiem Pablo Escobara. Odwiedzimy kapliczkę prywatnego wojska Escobara, tzw. sicarios. Byli to młodzi, kolumbijscy chłopcy, żyjący w warunkach skrajnej nędzy. Przed popełnieniem przestępstwa modlili się do swojej Matki Boskiej, zwanej Virgen de los Sicarios albo Rosa Mística. Wykonywali zlecone im, często przestępcze zadania, co umożliwiało im utrzymanie swoich rodziny. Przejedziemy również przez dzielnicę ze słynnym budynkiem El Mónaco. To tutaj 13 stycznia 1988 roku konkurujący z Escobarem kartel narkotykowy z Cali dokonał zamachu na jego rodzinę, podkładając 70 kg dynamitu, niszcząc kwartał 10 przecznic. Pablo przeżył wtedy osobistą tragedię, gdyż podczas wybuchu słuch straciła jego córka Manuela. Kolejnym przystankiem naszego spaceru będzie dzielnica i budynek, na dachu którego Pablo Escobar zginął od kuli 2 grudnia 1993 roku. Na zakończenie tej części programu, odwiedzimy prywatny dom Pablo Escobara należący aktualnie do jego brata, gdzie będziemy mieć możliwość zobaczenia i dotknięcia prywatnych przedmiotów Pablo, a nawet jego samochodu. Z ogrodu tego domu Pablo Escobar obserwował załadowane kokainą własne awionetki, odlatujące z lotniska Olaya Herrera w samym centrum miasta. W drugiej części naszego tematycznego City Tour’u odkryjemy specyficzne, naziemne metro (jedyne w Kolumbii), którego dwie linie prowadzą do najuboższych dzielnic slamsowych i zawieszone są ponad nimi w postaci wagoników kolejki linowej. Właśnie jedna z tych dzielnic nosi nazwę Escobar i jest pamiątką po hojnym darczyńcy. To tutaj właśnie Pablo wybudował mieszkania socjalne dla najuboższych, pozbawionych dachu nad głową, stadion i kaplicę. Nic dziwnego, że w wielu domowych ołtarzykach obok obrazów świętych stoją ciągle jego portrety. Dla tych ubogich, Pablo Escobar jest rodzajem legendy, kolumbijskiego Robin Hooda. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 7 - MEDELLIN – REGION KAWY (Alcalá)

Po śniadaniu przejazd do Regionu Kawy (około 7 godzin) - kawowej hacjendy w Alcalá. Nocleg w hacjendzie.

Dzień 8 - ALCALA

Po śniadaniu spędzimy cały dzień w kolumbijskiej kawowej hacjendzie. Przed południem wyjdziemy na plantację, aby zebrać dojrzałe ziarenka kawy. Rośnie ona w gorącym i wilgotnym klimacie. W tradycyjnych, kolumbijskich strojach zbieraczy kawy, poznamy cały proces przetwarzania tego produktu – od zasadzanego w wysokich Andach ziarenka po filiżankę tego czarnego napoju. Po kawowym doświadczeniu, dla odważnych podróżników proponujemy lot na najdłuższym w Ameryce Południowej canopy (lot na naciągniętych stalowych linach) nad plantacjami kawy, lasem bambusowym (bosque de guadua) i tropikalnymi helikoniami. Obejmuje on 2 000 metrów i podzielony jest na siedem odcinków rożnej długości, od 100 do 400 metrów i wysokości od 40 do 80 metrów. Szybkość takiego lotu dochodzić może do 75 km/h. W godzinach popołudniowych, czas wolny przeznaczony na luksusowy odpoczynek w hacjendzie, basen, jacuzzi na wolnym powietrzu, saunę i łaźnię turecką. Nocleg.

Dzień 9 - REGION KAWY (Salento, Valle de Cocora)

Po śniadaniu w hotelu przejazd do znanego z architektury, charakterystycznej dla kolumbijskiego Regionu Kawy, miasteczka Salento. Położone miedzy monumentalnymi Andami , uważane jest za jedno z najpiękniejszych w andyjskiej części Kolumbii. Jego kolorowe, drewniane balkony, misterne detale i malownicze fasady zapadają̨ na długo w pamięć, a liczne kawiarenki zapraszają̨ do skosztowania filiżanki najlepszej lokalnej kawy i innych kawowych wyrobów: ciasteczek, wypieków, cukierków, likierów, itd. Miłośnicy rękodzieła znajdą na głównej ulicy miasteczka – „Calle Real” nieprawdopodobną ilość sklepików oferujących produkty lokalnych artystów i rzemieślników. Następnie przejazd tradycyjnymi Jeepami Willys do Valle del Cocora - z centralnego placu miasteczka do naturalnej doliny o charakterystycznym klimacie „mglistego lasu” porośniętej narodowym drzewem Kolumbii – palmą woskową. W programie godzinna przejażdżka konna po mglistym lesie. Następnie przejazd na nocleg do najpiękniejszej hacjendy w okolicach miasta Pereira.

Dzień 10 - PEREIRA – CARTAGENA

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot przez Bogotę do Cartageny. Przejazd na Starówkę i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na lunch we własnym zakresie. Następnie rozpoczniemy spacer po jednym z najpiękniejszych starych miast regionu Karaibów, będącym głównym portem przeładunkowym złota w epoce kolonialnej i centrum handlu niewolnikami. Starówka Cartageny otoczona jest wielokilometrowym murem obronnym, będącym zarazem tarasem widokowym z fantastycznym widokiem na Morze Karaibskie. To tutaj rodowici mieszkańcy miasta przysiadają̨ popołudniami, aby zrelaksować się, popijając tradycyjną „limonada de coco” (lemoniadę kokosową). Zwiedzanie najważniejszych miejsc historycznej Starówki. Wizyta rozpoczyna się przy „Torre del Reloj” (Wieży Zegarowej) – symbolu starego miasta Cartageny i „Paseo de los Dulces” (Uliczki Słodkości). To właśnie tutaj w XVI w. odbywały się targi niewolników. Kolejnym punktem programu jest plac San Pedro de Claver, jezuickiego zakonnika epoki kolonialnej, broniącego praw afrykańskich niewolników, znanego jako „Niewolnik niewolników”. Następnie odwiedzimy najbardziej znanego jubilera w Cartagenie specjalizującego się w szmaragdach. Sklep ten jest wyjątkowo interesujący nie tylko ze względu na przepiękne, zielone kamienie we wspaniałych oprawach, ale także dzięki budynkowi, który jest odrestaurowanym, eleganckim pałacykiem z XVII wieku i czasów hiszpańskich kolonizatorów. Kolumbia słynie z najlepszej jakości szmaragdów na świecie wydobywanych w kopalniach Muzo i Chivor. Możliwość zakupu certyfikowanych szmaragdów. W dalszej części programu przejdziemy na mury obronne, by podziwiać zachód słońca. Następnie przejedziemy zaprzężonymi w konie bryczkami po najpiękniejszych uliczkach Cartageny. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 11 - WYSPA ISLA GRANDE

Po śniadaniu ok. godz. 8:00 przejazd do portu i transport szybką motorówką (ok. 1 godz.) do liczących 27 wysp Archipelagu Wysp Różańcowych („Islas del Rosario”) na Oceanie Atlantyckim. Wyspy Różańcowe to dziewicze plaże z białym, delikatnym piaskiem, krystalicznie czystą wodą, której kolor zmienia się od turkusowego po błękitny. Do tego dodać należy delikatny szum karaibskiego morza, tropikalną roślinność, rafy koralowe zamieszkałe przez niezliczone gatunki ryb o wszelkich możliwych rozmiarach, kolorach i formach, jak: nienasycone nigdy graniki (meros), rekiny, delfiny, egzotyczne koniki morskie, żółwie, meduzy i kalmary. Dodatkową atrakcją wyspy są drzewa „majagua”, których gałęzie rosną do dołu, zagłębiając się w piasku i stając się korzeniami. Czeka nas dwa dni plażowania i słońca na największej z wysp archipelagu – Isla Grande.

Dzień 12 - WYSPA ISLA GRANDE

Dalsze leniuchowanie na Isla Grande :)

Dzień 13 - CARTAGENA

Po śniadaniu czas na plażowanie na wyspie. Powrót do Cartageny ok. godz. 15:00, transfer do hotelu, a następnie czas wolny na zakupy w Cartagenie (kolorowe hamaki, wyroby z kokosu, lokalna biżuteria, słodycze, torby z palmy de iraca, buty i kapelusze z karaibskiej słomki „caña flecha”, itp.). Powrót do hotelu na odpoczynek i nocleg.

Dzień 14 - CARTAGENA

Po śniadaniu czas wolny. W południe transfer na lotnisko i odlot z Cartageny do Bogoty. Przesiadka, odprawa biletowo - bagażowa i odlot do kraju.

Dzień 15 - PRZYLOT DO KRAJU

Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych(zależne od połączenia lotniczego).

Ważne informacje

WIZY

Dla obywateli Polski wizy nie są wymagane.

POGODA

Kolumbia leży niemal na równiku, co powoduje, że przez cały rok jest ciepło. Temperatury zmieniają się wraz z wysokością. Na większości terytorium Kolumbii występuje dosyć duża wilgotność, sprawiająca, że jest parno.

SZCZEPIENIA I CHOROBY

Obowiązuje szczepienie przeciwko żółtej febrze(związane z wizytą w Amazonii). Profilaktycznie zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, błonicy, tężcowi, polio oraz durowi brzusznemu. W Kolumbii nie występuję podwyższone ryzyko zachorowań, należy jednak pamiętać o kilku podstawowych sposobach ochrony organizmu. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej mogą występować problemy żołądkowe, należy zatem spożywać wyłącznie butelkowaną wodę i unikać jedzenia niemytych wcześniej warzyw i owoców. Z powodu wysokich temperatur należy chronić ciało przed przegrzaniem oraz zadbać o prawidłowe nawadnianie.

JĘZYK

Językiem urzędowym w Kolumbii jest hiszpański.

STREFA CZASOWA

6 godzin do tyłu w stosunku do czasu polskiego.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE

Wtyczki typu „amerykańskiego” - potrzebna przejściówka.

INTERNET/TELEFON

Większość hoteli wyposażona jest w dostęp do Wi-Fi. Z uwagi na bardzo wysokie koszty roamingu, dobrym rozwiązaniem przy połączeniach z Polską jest zakup lokalnej karty SIM, bądź połączenia przy pomocy komunikatorów internetowych.

WALUTA

Walutą obowiązującą w Kolumbii jest Peso kolumbijskie (1 zł – około 700 Peso). Na miejscu można bez większego problemu wymieniać Euro i Dolary.

RELIGIA

Dominująca religią w Kolumbii (~ 80%) jest katolicyzm.

Procedura rezerwacji

Jeżeli jesteś zainteresowany daną wyprawą, wypełnij formularz rezerwacyjny widoczny w górnej części opisu oferty. Odezwiemy się do Ciebie w ciągu kilku godzin.
Jeżeli potwierdzisz chęć uczestnictwa w wyprawie, poprosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1000 zł, stanowiącej warunek rezerwacji (wymieniona kwota podlega zwrotowi w wypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku).
Po zebraniu minimalnej ilości uczestników - termin zostanie oficjalnie potwierdzony - podpisujemy umowę i przystępujemy do organizacji wyprawy. W tym momencie poprosimy Cię o wpłatę pierwszej raty obejmującej koszty: biletu lotniczego na miejsce wyprawy, noclegów oraz ewentualnych przelotów wewnętrznych (koszty w zależności od danej oferty – konkretne kwoty do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw)
W terminie do 45 dni przed wyjazdem zostaniesz poproszony o wpłatę drugiej raty, na którą składa się pozostała część kosztów wyprawy, obejmujących między innymi transport wewnętrzny, bilety wstępu do atrakcji turystycznych itp.
Około dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem otrzymasz od nas szczegółowy pakiet informacyjny dotyczący wyprawy.
Spotkanie grupy na lotnisku i wylot na wyprawę życia!

Informacja o biletach lotniczych

Jako organizator zajmujemy się rezerwacją biletu dla całej grupy. Cena każdego biletu została skalkulowana według średnich cen przewidzianych na przestrzeni całego roku (do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw). Jeżeli bilet będzie droższy, klient zostanie poproszony o stosowną dopłatę, jeżeli tańszy, zwracamy klientowi nadpłatę (zazwyczaj mamy do czynienia z tę drugą sytuacją – im wcześniejsza rezerwacja tym taniej). Korzystamy z usług najlepszych linii lotniczych i najbardziej komfortowych połączeń, oczywiście po uprzednim zaakceptowaniu przez grupę proponowanego połączenia.

Dlaczego my?

MAŁE GRUPY

Kameralne grupy - 6-12 uczestników naszych wypraw - pozwalają na nieskrępowane i komfortowe odkrywanie danych miejsc w przyjacielskiej atmosferze.

NIESZABLONOWE PROGRAMY

Przygotowane programy autorskie, uwzględniające każdy kierunek, dają gwarancję poznania danego miejsca od podszewki oraz zobaczenia zakątków znajdujących się poza turystycznym szlakiem, do których nie docierają inne biura.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Do każdego z naszych klientów podchodzimy w indywidualny sposób, uwzględniając jego potrzeby i zainteresowania, stawiając na elastyczność działań.

AUTENTYCZNOŚĆ

Stawiamy na odkrywanie danego miejsca w sposób możliwie prawdziwy. Wnikając w codzienne życie jego mieszkańców bądź podróżując niekiedy lokalnymi środkami transportu, nie zaliczamy po kolei kolejnych turystycznych wydmuszek. Nasze zwiedzanie odbywa się za każdym razem w sposób świadomy – z poszanowaniem lokalnej kultury i obyczajów.

DOŚWIADCZENI PILOCI

Każdy z naszych pilotów może się pochwalić ogromną wiedzą dotyczącą odwiedzanych przez nas miejsc, ich historii i kultury, oraz doświadczeniem w pilotowaniu grup turystycznych. Piloci naszych wypraw mieszkają na stałe w odwiedzanych przez nas krajach. Pilot opiekuję się grupą i jest do jej dyspozycji cały czas od odbioru z lotniska aż do zakończenia wyprawy.

LOKALNA KUCHNIA

Stołujemy się zawsze w lokalnych restauracjach, serwujących dania przygotowane według miejscowych tradycji kulinarnej i w miejscach uczęszczanych przez lokalsów, co gwarantuje jakość i autentyczność miejscowej kuchni.

PRZEJRZYSTE KOSZTY

Wszystkie podane przez nas ceny wypraw są kosztami całkowitymi, naszych klientów nie spotykają zatem nieprzyjemne niespodzianki w postaci ukrytych kosztów dodatkowych. Wszystkie informacje dotyczące naszych cen i zawartych świadczeń zostały opisane transparentnie w ofertach poszczególnych wypraw.

KOMFORT

Dbamy o to, by każda z naszych wypraw była maksymalnie komfortowa dla naszych klientów. Korzystamy z najwygodniejszych środków transportu, nie rezygnując z przygody jak, na przykład, w przypadku podróży nocnym pociągiem sypialnym czy miejskie rajdy tuk-tukami. Śpimy w sprawdzonych hotelach, a dbając o portfel naszych uczestników wybieramy najrozsądniejsze opcje.

BEZPIECZEŃSTWO I ZAUFANIE

Big Planet jest stworzony przez entuzjastów mających doświadczenie w podróżowaniu i organizacji wypraw, co gwarantuje profesjonalizm i satysfakcję naszych klientów. Nasze biuro podróży jest wpisane do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych, a także posiada gwarancję ubezpieczeniową na rzecz klientów firmy Signal Iduna.

Facebook
Konto na Instagramie