Japonia - kraj wschodzącego słońca

Japonia, Azja 14 dni Wielkość Grupy: 8-10 osób

Terminy i ceny

Wybierz termin podróży!

Jeżeli interesuje cię ta wyprawa, skontaktuj się z nami.

Cena zawiera

  • bilet lotniczy na trasie Warszawa-Tokio-Warszawa (do kwoty 2500 zł)
  • 11 noclegów, zgodnie z programem – schludne hotele klasy turystycznej
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika podczas trwania całej wyprawy
  • cały transport zgodnie z programem: komunikacja miejska(metro, kolej) oraz szybkie pociągi
  • bilety wstępu do wszystkich opisanych miejsc i ujętych w programie atrakcji
  • ubezpieczenie KL – 50.000 Euro, KR- 6.000 Euro, NNW- 15.000 Złotych, Bagażu – 1.000 złotych (możliwe indywidualne rozszerzenie)

Cena nie zawiera

  • wyżywienia
  • wydatków własnych
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 600 USD

Opis podróży

            Zaproponowana przez nas klasyczna wyprawa do Japonii pozwoli na poznanie tego rozpalającego wyobraźnie, daleko-wschodniego kraju w sposób możliwie skondensowany, a zarazem na tyle intensywny, by nie pozostawić u uczestników poczucia niedosytu. Naocznie przekonamy się na czym polega słynne połączenie japońskiej tradycji i kultury z nowoczesnością. Zobaczymy liczne świątynie i harmonijne chramy, sąsiadujące z wielkomiejskim gwarem, drapaczami chmur i futurystycznymi widokami nowoczesnych dzielnic. Podczas naszej wyprawy poznamy największa metropolię świata – Tokio, w Kioto i Narze zanurzymy się w japońską tradycję, w Hiroszimie zmierzymy się z historią całkiem nieodległą. Przekonaj się dlaczego Kraj Kwitnącej Wiśni nieustannie fascynuje podróżników z całego świata!

Program podróży

Dzień 1 - WYLOT DO TOKIO

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i powitanie uczestników wyprawy przez przedstawiciela Big Planet. Przekazanie szczegółowych informacji dotyczących lotu, odprawa i wylot do Tokio.

Dzień 2 - TOKIO

Przylot do Tokio. Przejazd pociągiem z lotniska do centrum Tokio. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odświeżenie się po locie. Inauguracyjny spacer po okolicy, w trakcie którego przyswoimy sobie podstawowe informacje o kulturze Japonii. Kolacja i powrót do hotelu. Nocleg w Tokio.

Dzień 3 - TOKIO

Przed nami całodzienne zwiedzenie stolicy. Po śniadaniu udamy się do Ogrodów Cesarskich i Pałacu Cesarskiego. Ogląd tych obiektów możliwy tylko z zewnątrz, gdyż bezpośredni wstęp do zabudowań pałacowych jest możliwy wyłącznie w dwóch dniach roku: 23 grudnia – urodziny cesarza i 1 stycznia – Nowy Rok). Następnym etapem będzie nieodległa świątynia Yasukuni, poświęcona żołnierzom poległym podczas II Wojny Światowej; w muzeum przy świątyni można, między innymi. obejrzeć samolot kamikadze. Później pojedziemy do dzielnicy Shinjuku, gdzie obejrzymy panoramę miasta z 45-ego piętra budynku rządowego. Przy bezchmurnej pogodzie można stamtąd dostrzec nawet wulkan Fuji. Wieczorem zwiedzimy nowoczesną dzielnicę Shinjuku, uznawaną za komercyjne i administracyjne centrum miasta. Znajdują się tu liczne drapacze chmur oraz, rozświetlone niezliczonymi kolorowymi neonami, zatłoczone ulice. W dzielnicy znajduje się także dworzec Shinjuku, który to wśród wszystkich dworców kolejowych na świecie, obsługuje codziennie największą liczbę pasażerów. Kolacja i powrót do hotelu. Nocleg w Tokio.

Dzień 4 - KAMAKURA - JOKOHAMA

Przed nami poranna podróż pociągiem do Kamakury. To oddalone 50 kilometrów od Tokio miasto było w latach 1192 – 1333 faktyczną stolicą Japonii. Po spacerze deptakiem, przy którym znajdują się liczne sklepiki z pamiątkami, zobaczymy świątynię shintoistyczną Tsurugaoka Hachimangu. Później obejrzymy będącego symbolem miasta Wielkiego Buddę oraz, położoną na wzgórzu z malowniczym widokiem, buddyjską świątynię Hasedera. Wieczorem powrót do Tokio z przystankiem w Jokohamie, drugim co do wielkości mieście Japonii. Okazja do podziwiania oświetlonego nadmorskiego bulwaru. Powrót do Tokio na nocleg.

Dzień 5 - TOKIO

Kolejny dzień eksploracji Tokio rozpoczniemy od historycznej dzielnicy Asakusa ze świątynią Senso-Ji - najczęściej odwiedzaną świątynią w Japonii z pięciokondygnacyjną̨̨ pagodą. Czas wolny na targu Nakamise będzie okazją do zakupu pamiątek, których różnorodność oferują liczne stragany. Następnie udamy się na spacer do kolorowej dzielnicy Harajuku, cieszącej się szczególną popularnością wśród młodzieży. Znajdują się tu butiki znanych marek i sklepy z różnym, często dziwnym z perspektywy europejczyka, asortymentem. W dalszej kolejności udamy się do dzielnicy Shibuya. To okolica o handlowym i rozrywkowym charakterze, znana także jako jedno z centrów mody w Japonii , słynąca ze zlokalizowanego tu skrzyżowania Shibuya, uważanego za największe na świecie przejście dla pieszych. Wieczorem udamy się do dzielnicy Akihabara, uwielbianej przez fanów elektroniki oraz komiksów, by wśród licznych sklepów elektronicznych doświadczyć jej futurystycznego charakteru. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6 - KIOTO

Po śniadaniu czeka transfer na dworzec kolejowy i podróż słynnym Shinkansenem do Kioto , kulturalnej stolicy Japonii. Po przyjeździe zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Wieczorem spacer po Gion, historycznej dzielnicy Gejsz oraz nadrzecznym bulwarem. Kolacja i powrót do hotelu.

Dzień 7 - KIOTO

Po śniadaniu wyruszymy na całodzienne zwiedzanie Kioto. Zobaczymy między innymi świątynię Kinkakuji, znaną również̇ pod nazwą Złotego Pawilonu oraz przyświątynne ogrody. Następnie udamy się na malownicze wzgórza Arashiyama z parkiem małp i słynnym lasem bambusowym. Wieczorem wyjście do centrum, kolacja i czas wolny. Nocleg w Kioto.

Dzień 8 - KANAZAWA

Poranny przejazd pociągiem do Kanazawy, jednego z najlepiej zachowanych po II Wojnie Światowej japońskich miast. Zwiedzimy z zewnątrz Zamek Kanazawa oraz najpiękniejszy ogród Japonii - Kenroku-en. Wezmiemy udział w skróconej ceremonii parzenia herbaty i skosztujemy tradycyjnych ciasteczek. Wieczorny powrót do Kioto i nocleg.

Dzień 9 - KIOTO - NARA

W pierwszej części dnia kontynuujemy zwiedzanie Kioto, w drugiej udamy się do najstarszej stolicy Japonii – Nary. Dzień zaczniemy od spaceru po dzielnicy Higashiyama, najlepiej zachowanej starej dzielnicy Kioto. Później udamy się do Kiyomizudery, świątyni buddyjskiej znanej z wielkiego drewnianego tarasu widokowego. W Narze do której następnie się udamy, zobaczymy zewnętrzne ściany wybudowane j w 710 roku świątyni Kofukuji oraz świątynię Todaiji z ogromnym posągiem Buddy, będącą do dzisiaj największym drewnianym budynkiem na świecie. Następnie przejazd do Inari, gdzie przejdziemy przez Fushimi Inari, czyli malowniczą świątynie, do której prowadzi aleja z tysiącami bram torii. Późnym popołudniem powrót do Kioto, kolacja i czas wolny.

Dzień 10 - HIROSZIMA

Niezwłocznie po śniadaniu przejazd Shinkansenem do Hiroszimy. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Spacer po Parku Pokoju, w którym zachował się jedyny budynek ocalały po zrzuceniu bomby atomowej w 1945 roku - bezpośrednio nad nim eksplodowała bomba zrzucona z amerykańskiego samolotu, co paradoksalnie uchroniło go prze większymi zniszczeniami . Zwiedzimy Muzeum Pokoju, poświęcone pamięci ludzi, którzy zginęli tego dnia. Po południu zobaczymy zamek Hiroszima. Wieczorna kolacja i czas wolny.

Dzień 11 - MIYAJIMA

Rano udamy się pociągiem na prom, którym dopłyniemy na świętą wyspę Miyajimę. Pobyt na wyspie stanowi doskonałą odskocznię od gwarnych metropolii. Rozciąga się z niej, uchodzący za jeden z najpiękniejszych w Japonii, widok na ogromną, zanurzoną w wodzie bramę Torii. Kolejką górską wjedziemy na punkt widokowy, skąd będziemy mieli okazję podziwiać Morze Wewnętrzne i małe wysepki. Wieczorem pod bramą Torii obejrzymy zachód słońca i udamy się w drogę powrotną do Hiroszimy, nocleg.

Dzień 12 - TOKIO

Poranny przejazd do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie czas wolny na zakup pamiątek i pożegnanie z Japonią. Wieczorem, dla chętnych, wyjście na karaoke - ulubioną rozrywkę młodych Japończyków.. Nocleg w Tokio

Dzień 13 - WYLOT DO POLSKI

Przejazd na lotnisko w Naricie i wylot do Polski.

Dzień 14 - PRZYLOT DO WARSZAWY

Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych(zależnie od połączenia lotniczego). Pożegnanie grupy i zakończenie wyprawy.

Ważne informacje

WIZA

Dla obywateli Polski nie jest wymagana wiza turystyczna (pobyt do 90 dni). Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy.

POGODA

Pogoda sprzyja podróżowaniu po Japonii przez cały rok, a poszczególne pory roku odsłaniają za każdym razem inne oblicze kraju. Latem bywa bardzo duszno (90% wilgotności powietrza) i upalnie(do 35 stopni), o wiele częstsze są też opady. Dobrą porą na zwiedzanie Japonii jest jesień lub wiosna, gdy wilgotność jest niższa, a temperatura nie tak mocno odczuwalna. W zimie dosyć częste są opady śniegu.

SZCZEPIENIA I CHOROBY

Nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia. Japonia jest bardzo rozwiniętym krajem i nie występuje tu większe ryzyko zachorowań niż w Polsce.

JĘZYK

Językiem urzędowym jest japoński.

STREFA CZASOWA

7 godzin do przodu w stosunku do czasu polskiego(+8 w okresie zimowym)

WTYCZKI ELEKTRYCZNE

Wtyczki „amerykańskie” - potrzebna przejściówka.

INTERNET/TELEFON

Większość hoteli i miejsc publicznych wyposażona jest w dostęp do Wi-Fi. Z uwagi na bardzo wysokie koszty roamingu, dobrym rozwiązaniem przy połączeniach z Polską jest zakup lokalnej karty SIM, bądź połączenia przy pomocy komunikatorów internetowych.

WALUTA

Walutą obowiązującą w Japonii jest jen. 1 zł – około 30 jenów.

Procedura rezerwacji

Jeżeli jesteś zainteresowany daną wyprawą, wypełnij formularz rezerwacyjny widoczny w górnej części opisu oferty. Odezwiemy się do Ciebie w ciągu kilku godzin.
Jeżeli potwierdzisz chęć uczestnictwa w wyprawie, poprosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1000 zł, stanowiącej warunek rezerwacji (wymieniona kwota podlega zwrotowi w wypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku).
Po zebraniu minimalnej ilości uczestników - termin zostanie oficjalnie potwierdzony - podpisujemy umowę i przystępujemy do organizacji wyprawy. W tym momencie poprosimy Cię o wpłatę pierwszej raty obejmującej koszty: biletu lotniczego na miejsce wyprawy, noclegów oraz ewentualnych przelotów wewnętrznych (koszty w zależności od danej oferty – konkretne kwoty do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw)
W terminie do 45 dni przed wyjazdem zostaniesz poproszony o wpłatę drugiej raty, na którą składa się pozostała część kosztów wyprawy, obejmujących między innymi transport wewnętrzny, bilety wstępu do atrakcji turystycznych itp.
Około dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem otrzymasz od nas szczegółowy pakiet informacyjny dotyczący wyprawy.
Spotkanie grupy na lotnisku i wylot na wyprawę życia!

Informacja o biletach lotniczych

Jako organizator zajmujemy się rezerwacją biletu dla całej grupy. Cena każdego biletu została skalkulowana według średnich cen przewidzianych na przestrzeni całego roku (do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw). Jeżeli bilet będzie droższy, klient zostanie poproszony o stosowną dopłatę, jeżeli tańszy, zwracamy klientowi nadpłatę (zazwyczaj mamy do czynienia z tę drugą sytuacją – im wcześniejsza rezerwacja tym taniej). Korzystamy z usług najlepszych linii lotniczych i najbardziej komfortowych połączeń, oczywiście po uprzednim zaakceptowaniu przez grupę proponowanego połączenia.

Dlaczego my?

MAŁE GRUPY

Kameralne grupy - 6-12 uczestników naszych wypraw - pozwalają na nieskrępowane i komfortowe odkrywanie danych miejsc w przyjacielskiej atmosferze.

NIESZABLONOWE PROGRAMY

Przygotowane programy autorskie, uwzględniające każdy kierunek, dają gwarancję poznania danego miejsca od podszewki oraz zobaczenia zakątków znajdujących się poza turystycznym szlakiem, do których nie docierają inne biura.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Do każdego z naszych klientów podchodzimy w indywidualny sposób, uwzględniając jego potrzeby i zainteresowania, stawiając na elastyczność działań.

AUTENTYCZNOŚĆ

Stawiamy na odkrywanie danego miejsca w sposób możliwie prawdziwy. Wnikając w codzienne życie jego mieszkańców bądź podróżując niekiedy lokalnymi środkami transportu, nie zaliczamy po kolei kolejnych turystycznych wydmuszek. Nasze zwiedzanie odbywa się za każdym razem w sposób świadomy – z poszanowaniem lokalnej kultury i obyczajów.

DOŚWIADCZENI PILOCI

Każdy z naszych pilotów może się pochwalić ogromną wiedzą dotyczącą odwiedzanych przez nas miejsc, ich historii i kultury, oraz doświadczeniem w pilotowaniu grup turystycznych. Piloci naszych wypraw mieszkają na stałe w odwiedzanych przez nas krajach. Pilot opiekuję się grupą i jest do jej dyspozycji cały czas od odbioru z lotniska aż do zakończenia wyprawy.

LOKALNA KUCHNIA

Stołujemy się zawsze w lokalnych restauracjach, serwujących dania przygotowane według miejscowych tradycji kulinarnej i w miejscach uczęszczanych przez lokalsów, co gwarantuje jakość i autentyczność miejscowej kuchni.

PRZEJRZYSTE KOSZTY

Wszystkie podane przez nas ceny wypraw są kosztami całkowitymi, naszych klientów nie spotykają zatem nieprzyjemne niespodzianki w postaci ukrytych kosztów dodatkowych. Wszystkie informacje dotyczące naszych cen i zawartych świadczeń zostały opisane transparentnie w ofertach poszczególnych wypraw.

KOMFORT

Dbamy o to, by każda z naszych wypraw była maksymalnie komfortowa dla naszych klientów. Korzystamy z najwygodniejszych środków transportu, nie rezygnując z przygody jak, na przykład, w przypadku podróży nocnym pociągiem sypialnym czy miejskie rajdy tuk-tukami. Śpimy w sprawdzonych hotelach, a dbając o portfel naszych uczestników wybieramy najrozsądniejsze opcje.

BEZPIECZEŃSTWO I ZAUFANIE

Big Planet jest stworzony przez entuzjastów mających doświadczenie w podróżowaniu i organizacji wypraw, co gwarantuje profesjonalizm i satysfakcję naszych klientów. Nasze biuro podróży jest wpisane do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych, a także posiada gwarancję ubezpieczeniową na rzecz klientów firmy Signal Iduna.

Facebook
Konto na Instagramie