Indie Północne + Goa

Indie, Azja 15 dni Wielkość Grupy: 8-12 osób

Terminy i ceny

Wybierz termin podróży!

Jeżeli interesuje cię ta wyprawa, skontaktuj się z nami.

Cena zawiera

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa (do kwoty 2300 zł)
 • 12 noclegów, zgodnie z programem – 8 noclegów w dobrych hotelach klasy turystycznej(pokoje 2-osobowe z łazienką i klimatyzacją), 4 noclegi w resorcie na Goa, 1 nocleg w pociągu sypialnym + ostatniego dnia hotel w Bombaju(wieczór przed wylotem)
 • opiekę polskiego pilota podczas trwania całej wyprawy
 • wyżywienie w formie śniadań
 • pełen transport podczas wyprawy: klimatyzowany bus, pociąg(klasa 2AC), transport miejski
 • ubezpieczenie KL – 50.000 Euro, KR – 6.000 Euro, NNW – 15.000 złotych, Bagażu – 1.000 złotych (możliwe indywidualne rozszerzenie)
 • przeloty lokalne: Varanasi - Goa - Bombaj
 • pełne wyżywienie podczas pobytu na Goa (śniadania, obiady i kolacje)
 • miejscowi przewodnicy

Cena nie zawiera

 • wyżywienia nieobjętego w programie(obiadokolacje na trasie)
 • opłat wstępu do zwiedzanych obiektów(około 100 USD)
 • wydatków własnych
 • zwyczajowych napiwków
 • wizy (cena – 50 USD) – jako biuro udzielamy bezpośredniej informacji i pomocy przy wyrobieniu wizy
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 1400 złotych

Opis podróży

        Spośród krajów azjatyckich, Indie cechuje bez wątpienia największa na kontynencie różnorodność. Wizyta w tym kraju to prawdziwa gratka dla podróżników. Zaproponowana przez nas trasa skupia się na najciekawszych miejscach Indii Północnych, m.in. Delhi, Agrze, Jaipurze czy Varanasi jak i zakłada późniejszy zlot na Goa celem relaksu na - jednych z ładniejszych w Azji - plażach. Na deser zostawiamy sobię wizytę w wielkomiejskim Bombaju. Podczas naszej wyprawy zwiedzimy wspaniałe świątynie, pałace, i forty. Spotkamy ciekawych mieszkańców, święte krowy i wszędobylskie małpy. Poznamy niepowtarzalną duchowość mieszkańców subkontynentu, dzięki której rozwinęły się jedne z największych religii świata; będzie więc okazja zajrzeć do hinduskiej i buddyjskiej świątyni, muzułmańskiego meczetu czy sikhijskiej gurdwary. Nie ominiemy miejscowych targowisk i degustacji tutejszych potraw. Czeka nas prawdziwa feeria barw, smaków, zapachów i wrażeń! Autorką programu jest Marzena Magnuszewska.

Program podróży

Dzień 1 - WYLOT DO DELHI

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i powitanie uczestników wyprawy przez przedstawiciela Big Planet. Przekazanie szczegółowych informacji dotyczących lotu, odprawa i wylot do Delhi.

Dzień 2 - DELHI

Po nocnym przylocie do Delhi pojedziemy do hotelu, wyspać się przed czekającą nas przygodą. Następnie wybierzemy się na zwiedzanie miasta. Zobaczymy grobowiec cesarza Humayuna, gmach Parlamentu, Pałac Prezydenta, Bramę Indii, Sekretariaty i wyjątkową świątynię hinduistyczną - Lakshmi Narayan. W Starym Delhi zwiedzimy największy meczet w kraju - Jama Masjid, a przejażdżka rikszami - wąskimi uliczkami w pobliżu meczetu - na długo pozostanie w naszej pamięci. Nocleg w Delhi.

Dzień 3 - DELHI – JAIPUR

Po śniadaniu wyruszymy z Delhi do Jaipuru. Po drodze zwiedzimy kompleks Qutub Minar, będący pozostałościami po pierwszym meczecie w Delhi, nad którym góruje wysoka na ponad 70 metrów kamienna wieża. Jeśli wystarczy nam czasu, na obrzeżach Jaipuru odwiedzimy tajemniczą świątynię małp – GaltaJi. Po dotarciu do Jaipuru zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem zajrzymy do lśniącej bielą marmurowej świątyni Birla Mandir. Nocleg w Jaipurze.

Dzień 4 - JAIPUR

Dzisiaj czeka nas kolejny ekscytujący dzień w stolicy Radżastanu. Rano udamy się na wycieczkę do Fortu Amber, później w historycznym centrum - Różowym Mieście - odkryjemy unikatowe obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar. Wciąż zamieszkały przez rodzinę maharadży Pałac Miejski oraz okazały Pałac Wiatrów (Hawa Mahal) stanowić mogą doskonałe tło w trakcie sesji fotograficznej. Nocleg w Jaipurze.

Dzień 5 - JAIPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA

Dziś wyruszymy w trasę wczesnym rankiem. Po drodze do Agry odwiedzimy Fatehpur Sikri, unikalne wymarłe miasto i sąsiadujący z nim potężny meczet mieszczący niezwykłej urody grobowiec muzułmańskiego świętego. W Agrze zagubimy się w labiryncie korytarzy i dziedzińców Czerwonego Fortu, by na koniec dnia stanąć oko w oko z jednym z cudów świata, miejscem pielgrzymek turystów i zakochanych – mauzoleum Taj Mahal. Nocleg w Agrze

Dzień 6 - AGRA

Od rana dalsze zwiedzanie Agry . Popołudniu powrót do hotelu, czas na odświeżenie się przed podróżą oraz transfer na stację kolejową skąd udamy się w podróż pociągiem do Varansi - styczność z legendą hinduskiej kolei będzie atrakcją samą w sobie :)

Dzień 7 - VARANASI

Poranny przyjazd do Varanasi i transfer do hotelu. Po odświeżeniu się po podróży, zapraszamy na spotkanie z jednym z najbardziej niezwykłych miast świata. Odwiedzimy kilka świątyń, lecz unikalny charakter Varanasi poczujemy dopiero spacerując po ghatach (rytualnych schodach prowadzących do świętej rzeki Ganges) i wąskich uliczkach starego miasta oraz biorąc udział w wieczornej pudży, czyli ofierze składanej bogini Gandze uosobionej przez świętą rzekę. Nocleg w Varanasi.

Dzień 8 - VARANASI

O wschodzie słońca wypłyniemy łodzią na święte wody Gangesu. Będziemy mogli złożyć symboliczną ofiarę rzece i podziwiać odbijające się w jej nurcie nadbrzeżne budowle. Zobaczymy pielgrzymów, którzy gromadzą się na ghatach, by rytualnie zanurzyć się w świętych wodach. Po rejsie wrócimy do hotelu na śniadanie, po nim udamy się do pobliskiego Sarnath, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Dla uczczenia tego wydarzenia, wyznawcy z różnych krajów zbudowali tu świątynie nawiązujące architektonicznie do stylów panujących w ich stronach ojczystych., na przykład ufundowaną przez wyznawców ze Sri Lanki świątynię, na ścianach której artysta namalował historię życia Buddy. Powrót na nocleg do Varanasi.

Dzień 9 - PRZELOT NA GOA

Poranny transfer na lotnisko i przelot na Goa(przesiadka w Bombaju). Przylot późnym popołudniem(w zależności od połączenia lotniczego). Wieczorem będziemy już raczyć się drinkiem na pięknych plażach Morza Arabskiego :)

Dzień 10 - GOA

Leniuchowanie na plażach Półwyspu Indyjskiego. Dla chętnych możliwości fakultatywnych wycieczek i możliwość aktywnego spędzania czasu (m.in. nurkowanie, sporty wodne). Wieczorem spędzanie czasu w miejscowych knajpkach.

Dzień 11 - GOA

Dalszy wypoczynek na Goa.

Dzień 12 - GOA

Dalszy wypoczynek na Goa.

Dzień 13 - GOA - BOMBAJ

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Bombaju. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu, a następnie - po odświeżeniu się - ruszymy na zwiedzanie największego miasta Indii. Nocleg w Bombaju.

Dzień 14 - BOMBAJ - WYLOT DO POLSKI

Od rana dalsze zwiedzanie Bombaju. Po południu powrót do hotelu, krótki odpoczynek i transfer na lotnisko. Pożegnanie grupy przez pilota i wylot w kierunku Polski.

Dzień 15 - PRZYLOT DO WARSZAWY

Powrót do Warszawy w okolicach godzin porannych(zależnie od połączenia lotniczego).

Ważne informacje

WIZY

Wymagana wiza, o którą ubiegać o nią można się przez internet / e-wiza - koszt – 50USD / albo za pośrednictwem naszego biura, które udziela wszelkiej informacji i pomocy w staraniach o jej uzyskanie. Wymagany jest paszport, ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.

POGODA

Proponowany przez nas okres zimowy cechuje znacznie przyjemniejsza temperaturą od niemiłosiernie upalnego lata i jest najlepszą porą do zwiedzania Indii. Jednakże również podczas tej należy liczyć się z wysokimi temperaturami.

SZCZEPIENIA I CHOROBY

Nie ma obowiązku szczepień, lecz profilaktycznie zalecamy szczepienia przeciwko tężcowi z błonicą oraz żółtaczce typu A i B. Ze względu na odmienną florą bakteryjną, należy zachować podstawowe zasady higieny, jak mycie owoców przed zjedzeniem czy, w miarę możliwości, spożywanie tylko butelkowanej wody.

JĘZYK

Językami urzędowymi(na poziomie administracji centralnej) jest hindi i, jako pomocniczy, angielski. Ponadto istnieje 21 języków konstytucyjnych dopuszczonych jako języki urzędowe w określonych stanach.

STREFA CZASOWA

+ 3,5 godziny do przodu względem czasu polskiego (czas letni ), 4,5 godziny do przodu w sezonie zimowym.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE

Takie jak w Polsce.

INTERNET / TELEFON

Dostęp do internetu głównie w licznych kafejkach internetowych i hotelach. Dość powszechne są również hotelowe sieci Wi-Fi.

WALUTA

Walutą obowiązująca w Indiach jest Rupia (1 zł – około 16 Rupii). Na miejscu możliwość bezproblemowej wymiany euro i dolarów na lokalną walutę.

ELASTYCZNOŚĆ PROGRAMU

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu w zależności od preferencji grupy.

Procedura rezerwacji

Jeżeli jesteś zainteresowany daną wyprawą, wypełnij formularz rezerwacyjny widoczny w górnej części opisu oferty. Odezwiemy się do Ciebie w ciągu kilku godzin.
Jeżeli potwierdzisz chęć uczestnictwa w wyprawie, poprosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1000 zł, stanowiącej warunek rezerwacji (wymieniona kwota podlega zwrotowi w wypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku).
Po zebraniu minimalnej ilości uczestników - termin zostanie oficjalnie potwierdzony - podpisujemy umowę i przystępujemy do organizacji wyprawy. W tym momencie poprosimy Cię o wpłatę pierwszej raty obejmującej koszty: biletu lotniczego na miejsce wyprawy, noclegów oraz ewentualnych przelotów wewnętrznych (koszty w zależności od danej oferty – konkretne kwoty do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw)
W terminie do 45 dni przed wyjazdem zostaniesz poproszony o wpłatę drugiej raty, na którą składa się pozostała część kosztów wyprawy, obejmujących między innymi transport wewnętrzny, bilety wstępu do atrakcji turystycznych itp.
Około dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem otrzymasz od nas szczegółowy pakiet informacyjny dotyczący wyprawy.
Spotkanie grupy na lotnisku i wylot na wyprawę życia!

Informacja o biletach lotniczych

Jako organizator zajmujemy się rezerwacją biletu dla całej grupy. Cena każdego biletu została skalkulowana według średnich cen przewidzianych na przestrzeni całego roku (do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw). Jeżeli bilet będzie droższy, klient zostanie poproszony o stosowną dopłatę, jeżeli tańszy, zwracamy klientowi nadpłatę (zazwyczaj mamy do czynienia z tę drugą sytuacją – im wcześniejsza rezerwacja tym taniej). Korzystamy z usług najlepszych linii lotniczych i najbardziej komfortowych połączeń, oczywiście po uprzednim zaakceptowaniu przez grupę proponowanego połączenia.

Dlaczego my?

MAŁE GRUPY

Kameralne grupy - 6-12 uczestników naszych wypraw - pozwalają na nieskrępowane i komfortowe odkrywanie danych miejsc w przyjacielskiej atmosferze.

NIESZABLONOWE PROGRAMY

Przygotowane programy autorskie, uwzględniające każdy kierunek, dają gwarancję poznania danego miejsca od podszewki oraz zobaczenia zakątków znajdujących się poza turystycznym szlakiem, do których nie docierają inne biura.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Do każdego z naszych klientów podchodzimy w indywidualny sposób, uwzględniając jego potrzeby i zainteresowania, stawiając na elastyczność działań.

AUTENTYCZNOŚĆ

Stawiamy na odkrywanie danego miejsca w sposób możliwie prawdziwy. Wnikając w codzienne życie jego mieszkańców bądź podróżując niekiedy lokalnymi środkami transportu, nie zaliczamy po kolei kolejnych turystycznych wydmuszek. Nasze zwiedzanie odbywa się za każdym razem w sposób świadomy – z poszanowaniem lokalnej kultury i obyczajów.

DOŚWIADCZENI PILOCI

Każdy z naszych pilotów może się pochwalić ogromną wiedzą dotyczącą odwiedzanych przez nas miejsc, ich historii i kultury, oraz doświadczeniem w pilotowaniu grup turystycznych. Piloci naszych wypraw mieszkają na stałe w odwiedzanych przez nas krajach. Pilot opiekuję się grupą i jest do jej dyspozycji cały czas od odbioru z lotniska aż do zakończenia wyprawy.

LOKALNA KUCHNIA

Stołujemy się zawsze w lokalnych restauracjach, serwujących dania przygotowane według miejscowych tradycji kulinarnej i w miejscach uczęszczanych przez lokalsów, co gwarantuje jakość i autentyczność miejscowej kuchni.

PRZEJRZYSTE KOSZTY

Wszystkie podane przez nas ceny wypraw są kosztami całkowitymi, naszych klientów nie spotykają zatem nieprzyjemne niespodzianki w postaci ukrytych kosztów dodatkowych. Wszystkie informacje dotyczące naszych cen i zawartych świadczeń zostały opisane transparentnie w ofertach poszczególnych wypraw.

KOMFORT

Dbamy o to, by każda z naszych wypraw była maksymalnie komfortowa dla naszych klientów. Korzystamy z najwygodniejszych środków transportu, nie rezygnując z przygody jak, na przykład, w przypadku podróży nocnym pociągiem sypialnym czy miejskie rajdy tuk-tukami. Śpimy w sprawdzonych hotelach, a dbając o portfel naszych uczestników wybieramy najrozsądniejsze opcje.

BEZPIECZEŃSTWO I ZAUFANIE

Big Planet jest stworzony przez entuzjastów mających doświadczenie w podróżowaniu i organizacji wypraw, co gwarantuje profesjonalizm i satysfakcję naszych klientów. Nasze biuro podróży jest wpisane do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych, a także posiada gwarancję ubezpieczeniową na rzecz klientów firmy Signal Iduna.

Facebook
Konto na Instagramie