FAQ

 • Dla ludzi w jakim wieku przeznaczone są wyprawy Big Planet?

  Uczestnikami naszych wypraw są osoby – dosłownie - w każdym wieku. Nie zamykamy się na określone grupy wiekowe, a towarzysząca wyjazdom przyjacielska atmosfera pozwala odnaleźć się klientom w każdym wieku.

 • Jak liczne są grupy?

  Na naszych wyprawach preferujemy kameralne grupy uczestników. W zależności od wyprawy – od 6 do 12 osób.

 • Jaki jest standard hoteli?

  Śpimy zawsze w komfortowych i sprawdzonych hotelach 3 i 4 gwiazdkowych.

 • Czy można samemu pojechać na wyprawę?

  Oczywiście! Wielu klientów preferuję właśnie wyjazdy bez towarzyszących im osób. W takim wypadku zakwaterujemy Cię w pokoju z innym uczestnikiem wyprawy albo, jeżeli wolisz, możesz skorzystać z opcji pokoju jednoosobowego. W przypadku tej opcji wysokość dopłat zawierają oferty poszczególnych wypraw.

 • Co wliczone jest w cenę wyprawy?

  W przypadku większości naszych wypraw staramy się, w miarę możliwości, wliczyć w cenę wyprawy wszystkie ponoszonych przez uczestnika koszty, unikając narażania klientów na przykre niespodzianki i dopłaty . Zazwyczaj w cenę nie jest wliczone tylko wyżywienie i, oczywiście, wydatki własne.

 • Dlaczego wyżywienie nie jest wliczone w cenę?

  Każdy z naszych hoteli zapewnia wliczone w cenę śniadanie. Co do pozostałych posiłków, nie chcemy narzucać uczestnikom naszych wypraw co mają zjeść, w jakich ilościach i za jaką cenę. A tak niestety musiałoby być, gdybyśmy pobierali za to z góry określoną sumę. Nasz pilot, posiadający obycie w lokalnej kuchni, codziennie zaproponuje nam ofertę najlepszych pod każdym względem miejsc, serwujących najlepsze miejscowe dania, lecz ostatecznie, to klienci decydują co chcą zjeść.

 • Jak wygląda transport na trasie wyprawy?

  Przemieszczamy się, korzystając głównie z komfortowych, klimatyzowanych minibusów przeznaczonych wyłącznie dla naszej grupy. Możliwe, że zdarzy się nam skorzystać z lokalnego transportu (np. szalone rajdy Tuk-Tukami, ekscytująca podróż pociągiem sypialnym), a na długich dystansach - przelotów samolotowych.

 • Czy na wyprawę można jechać bez znajomości języka?

  Oczywiście! Nasi piloci są polskojęzyczni.

 • Czy bilet lotniczy na miejsce wyprawy trzeba rezerwować samemu?

  Jako organizator zajmujemy się rezerwacją biletu dla całej grupy. Cena każdego biletu została skalkulowana według średnich cen przewidzianych na przestrzeni całego roku (do wglądu w ofertach poszczególnych wypraw). Jeżeli bilet będzie droższy, klient zostanie poproszony o stosowną dopłatę, jeżeli tańszy, zwracamy klientowi nadpłatę (zazwyczaj mamy do czynienia z tę drugą sytuacją – im wcześniejsza rezerwacja tym taniej). Korzystamy z usług najlepszych linii lotniczych i najbardziej komfortowych połączeń, oczywiście po uprzednim zaakceptowaniu przez grupę proponowanego połączenia.

 • Czy na wyprawy należy się zaszczepić?

  Sugestie dotyczące zalecanych szczepień znajdują się w ofertach poszczególnych wypraw.

 • Jak przygotować się na wyprawę?

  Około dwa tygodnie przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma od nas Big Planet Box z zestawem informacji dotyczących wyjazdu, obejmujących także elementarną wiedzę o kraju przeznaczenia, nie wyłączając informacji o szczegółach typu: rodzaje wtyczek w gniazdkach elektrycznych i innych przydatnych w podróży informacji.

 • Czy podołam kondycyjnie?

  Pragnąc przeżyć jak najwięcej, nie ukrywamy, że intensywność naszych wypraw jest dość spora, choć nie jest to żaden obóz kondycyjny, wymagający szczególnej tężyzny i długiego przygotowania fizycznego. Każdy da radę. :) .

 • Czy na wyprawę można jechać z dziećmi?

  Jak najbardziej. Mali odkrywcy w wieku powyżej 10 lat śmiało mogą zabrać się na wyprawę :).

 • Jak dokonać rezerwacji?

  Wszystkie informacje dostępne w dziale – procedura rezerwacji.

 • Czy uczestnicy wypraw są ubezpieczeni?

  Oczywiście. W cenie naszych wypraw zawiera się ubezpiczenie każdego z uczestnika na kwtoty: KL – 50.000 Euro, KR – 6.000 Euro, NNW – 15.000 Złotych i BP – 1.000 Złotych. Możliwe indywidualne rozszerzenia ubezpieczeń(również o koszty rezygnacji z wyprawy).

Facebook
Konto na Instagramie